У Шполі вшанували Героїв Небесної Сотні

ФОТОРЕПОРТАЖ

19 лютого біля пам’ятника Героям Небесної Сотні в центрі міста відбулися урочистості з нагоди другої річниці з дня трагічних подій на Майдані. З промовами до присутніх звернулися голова районної ради Олександр Кузуб, міський голова Сергій Кравченко та волонтер Лілія Усик. Вшановуючи пам’ять загиблих Героїв, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ Київського патріархату, ієрей Роман Саломатін провів панахиду. Пам’ять Героїв Небесної Сотні вшанували хвилиною мовчання. До пам’ятного знака поклали вінки та квіти, а також запалили поминаллампадки.

Цього ж дня в рамках ряду заходів із вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні в читальній залі центральної районної бібліотеки відбувся тематичний вечір «Герої Небесної Сотні — назавжди в наших серцях». Аудиторію склали переважно старшокласники міських шкіл. Ведучі заходу Тетяна Матвієнко та Надія Акацат розповіли про події на Майдані, в яких передався найтонший подих душі нашого народу, пробудилася приспана роками національна свідомість людей. У виконанні аматорів міського будинку культури, гурту «Шанс» (керівник Юрій Присяжний) прозвучали пісні: «Герої не вмирають», «Солдатику мій» (солісти — Оксана Присяжна, Аліна Степаненко); «Над землею тумани» (солісти — Максим Цимбаленко, Оксана Присяжна); «Україно моя» (виконавець — дипломант всеукраїнських і міжнародних конкурсів Софія Домчук).

20 лютого біля пам’ятної стели Героям Небесної Сотні на площі Героїв Майдану зібралася громадськість міста.

Ведучі заходу сільський голова Лозуватки Станіслав Бойко та школярка міського ліцею Оля Пікало розповіли присутнім про події на Майдані дворічної давнини.

Перед присутніми виступили редактор газети «Центр України» Станіслав Мазурик, волонтер Лілія Усик, громадські активісти Віктор Слюсар, Олексій Пірогов, Петро Лимар та ін. Зокрема Віктор Свердел передав усім присутнім вітання від голови Народної ради Шполянщини Ігоря Зачепи, який нині перебуває в зоні АТО.

Присутні гнівно засудили нинішню українську владу, яка не шанує пам’ять своїх героїв, двічі вшанували хвилиною мовчання подвиг Героїв Небесної Сотні. До підніжжя стели поклали квіти та запалили поминальні свічки.

Фото Наталії ДАВИДЕНКО та Віктора КРАВЧЕНКА.