У Шполі ветерани Військово-Морських Сил зустрілись з нагоди професійного свята (ФОТО)

Сьогодні у парку Слави міста Шпола біля пам’ятного знака військовослужбовцям та ветеранам Військово-Морських Сил Шполянщини зібралися ветерани-моряки.

Щороку відзначаючи професійне свято вони зустрічаються і підіймають прапор Військово-морського флоту України, пригадують роки не легкої служби, різноманітні виклики, які відповідально виконували у безкраїх водних і підводних просторах. Хтось приходить пішки, а хтось приїжджає з інших міст, аби побачитися з побратимами.

Голова ради ветеранів “Спілки моряків Шполянщини”, Олександр Хабленко у розмові журналістам “Шполяночки” розповів, як створювалась організація починаючи з 1991 року.

“Тоді майже сотня військовослужбовців і ветеранів Морських Сил входили до членства організації. Зараз, як бачите, наші ряди значно поріділи, є друзі, які пішли у вічність, у когось здоров’я вже не те, хтось не може приїхати — на жаль, війна також диктує свої правила”, — зазначив Олександр Олексійович.

Деякий час ветерани-моряки збиралися у різних куточках рідного міста. Частіше зустрічі були на природі, або домовлялись у кафе, розповів очільник ветеранської організації.

Потім з’явилась ідея облаштувати пам’ятний знак у місцевому парку, щоб гідно вшановувати військових, які вірні присязі стояли і стоять на захисті морських кордонів. 

“Аби втілити мрію з друзями вирішили зібратися коштами, але нашу ідею підтримала районна і міська влада, організації, установи і приватні підпрємці. Зараз ми щиро вдячні всім, хто причетний у 2010 році до встановлення меморіалу морякам у парку Слави”, — подякував Олександр Хабленко.

12-тонний камінь, на якому зараз символізує якір привезли із Єрківського кар’єру. Допомагали з перевезенням Шполянський райавтодор і сільськогосподарське підприємство “Відродження”. Якір посприяли знайти місцеві підприємці, які займалися металобрухтом. 

Як зазначає, учасник спілки моряків Юрій Плосконос, тоді він займав посаду міського голови Шполи, місце відведене під пам'ятний знак затвердили депутати на черговій сесії міської ради. 

“Активно працювали всі, підготували і очистили місце, а також уклали навколо монумента тротуарну плитку, за спонсорську підтримку в цьому завдячуємо керівництву ПП ”Юпітер”, — розповів Юрій Миколайович.

Вітаючи друзів з професійним святом голова “Спільки моряків Шполянщини”, Олександр Хабленко вручив грамоти від голови Всеукраїнської асоціації ветеранів-підводників Сергія Шабовти за вірність славним традиціям моряків та з нагоди Дня Військово-Морських Сил України.

У кожного ветерана є своя історія і заслужені військові звання, хтось моряк-надводник, а хтось моряк-підводник. У молоді роки вони вірно служили Батькіщині, не важливо, чи біля рідних берегів Чорного моря, чи десь далеко на Півночі - у водних просторах Баренцового моря. 

Нагадаємо, що згідно з Указом Президента України № 331/2015, свято - День Військово-Морських Сил Збройних Сил України, установлено відзначати щорічно у першу неділю липня.

Коментарі