У Шполі з’явився народний месник?

На минулому тижні Шполянщиною прокотилася хвиля скарг на підприємців та працівників органів влади різного рівня. Про масові порушення на урядову телефонну «гарячу лінію» поскаржився житель міста Шпола Владислав Плосконос. Десятки скарг посипалося на адресу спеціалістів і посадовців міської ради. Райдержадміністрація отримала звернення про порушення з боку керівника сільськогосподарського підприємства села Іскрене, а працівники управління Держпродспоживслужби проводили перевірку магазину «Цукерня» підприємця Максима Доценка. Подібні скарги надійшли і на інших відомих підприємців, зокрема, Павла Мальчика. Що за народний месник з’явився у Шполі і чого домагається,  дізнавалась «Шполяночка+».

У першу чергу ми поспілкувалися із самим Владиславом Плосконосом, відомим у місцевих політичних колах як голова районної організації партії «УКРОП». Нагадаємо, у 2015 році на місцевих виборах він здобув мандат депутата Шполянської міської ради, однак вже на виборах до міськради новоутвореної ОТГ 2017-го року його партія не подолала прохідний бар’єр. Але пан Владислав продовжив свою діяльність на посаді начальника новоствореної муніципальної інспекції при міській раді. Створення цього органу міський голова Сергій Кравченко вирішив доручити саме йому. Проте згодом Владислав Плосконос звільнився з посади, маючи інші життєві плани, зокрема, повністю зануритися в бізнес.        

Як виявилось, пан Владислав не має жодного стосунку до скандальної епопеї із скаргами на урядову «гарячу лінію». Звернень чи скарг ні на кого не писав. Як заявляє Владислав Миколайович, хтось інший зробив це навмисно від його імені.

— Мене самого не менше здивував цей потік звернень від мого імені, ніж тих, у кого через це з’явилися неприємності, — каже Владислав Миколайович. — Хтось планомірно організував цю атаку проти мене, намагаючись пересварити мене із багатьма шанованими і впливовими людьми району і ОТГ. Не знаю навіщо. Можливо, аби вибити землю з-під моїх ніг, дискредитувати в очах земляків. Припускаю, що в першу чергу цей скандал має суто політичний окрас, оскільки, я хоч і займаюся підприємницькою діяльністю, продовжую брати активну участь у громадсько-політичному житті району. До мене часто звертаються шполяни з проханням допомогти захистити їхні права, відновити справедливість у тому чи іншому випадку. Так, нещодавно я отримав колективне звернення від моїх вчителів, які вчили мене ще в міській школі №4. Потім вони продовжили педагогічну діяльність у Васильківському професійно-технічному ліцеї, який нині вже реорганізований і є філією Мокрокалигірського регіонального багатопрофільного центру. Після змін, що відбулися у зв’язку з реформою профтехосвіти в Україні, вони зазнали серйозних утисків на роботі. Я підняв питання на вищому рівні, звернувся до народного депутата України, щоб усунути несправедливість, про яку вказують у письмовому зверненні педагоги. Тому вдатися до подібної боротьби зі мною могли і причетні до цієї історії люди. До того ж, я тісно співпрацюю із активом районної організації Радикальної партії Ляшка. Як відомо, вона в нашому районі зазнала в цьому році суттєвого оновлення. Тож, не виключаю, що помста організована і через мою співпрацю з новим керівництвом РПЛ. А ще, можливо, і дається взнаки боротьба із незаконним процвітаючим гральним бізнесом у Шполі, яку ми разом із небайдужими активістами розпочали ще в 2014 році.

Як би там не було, а процес, організований анонімом, вже запустився. Якщо у райдержадміністрації та міській раді, з’ясувавши, що заявник — анонім, який представився чужим іменем та скористався невідомим номером телефону, — звернення відклали як такі, що не підлягають розгляду, то для деяких контролюючих органів цього сигналу достатньо і він стає підставою йти з перевіркою до підприємця.

І хоч у «Цукерні» інспектори не знайшли жодного простроченого товару, на що скаржився заявник, такі візити настрій підприємцям не покращали.

  • Ці люди, котрі отак граються, — чинять зло, прагнуть руйнації, — прокоментував ситуацію підприємець Павло Мальчик. — Більше й додати нічого.

А поки загони контролерів псують настрій підприємцям через фейкового «народного месника», Владислав Плосконос подав заяву у поліцію, в якій повідомляє про вчинення правопорушення проти нього, а також написав заяву голові спілки підприємців Шполянського району Павлу Мальчику про те, що не причетний до написання масових скарг і звернень стосовно підприємців району.

Отакі собі хейтери — люди-ненависники, котрі все сплюндровують на своєму шляху, можуть з’явитися в житті будь-кого із нас. Приклад із Владиславом Плосконосом демонструє певні їхні ознаки: діють і пишуть таємно, ховаючись, прагнуть зіштовхнути людину у психологічну прірву. Напевно мислять, що все вийде як у анекдоті про попа, якого звинуватили в тому, що має доньку-повію. І нехай тепер доводить всьому світові, що має лише сина.

Те, що цей «народний месник» є насправді місцевого розливу, підказує знання кожного прізвища зі всього Шполянського району та 100%-вого прицілу. «Заїжджі» так би не спрацювали. А ще уже десь ми бачили подібний почерк — грамотно складати юридичні звернення, створювати несправжні облікові записи в соцмережах, писати бридкі непристойності, розповсюджувати їх по потрібним каналам тощо.  

 З огляду на здоровий глузд, складається враження, що ці наші герої-хейтери, маючи серйозні душевні розлади, хочуть реваншу та повернення у політичний бомонд…

Наталія СТОРЧАК