У Станіславчику успішно склали іспит на якість

СІЛЬСЬКА МЕДИЦИНА

Серед закладів, яким було підвищено акредитаційну категорію із другої на першу — і ФАП с. Станіславчик.

Днями «Шполяночка+» завітала до цього закладу, щоб ближче познайомитися з його роботою.

ФАПом с. Станіславчика завідує фельдшер Марина Денисенко, яка працює тут ще з кінця дев’яностих років.

Хоча приміщення сільської медичної установи і було газифіковане ще тринадцять років тому, та все ж потребувало суттєвого ремонту. Протікав дах, не було води, каналізації.

Фахівці управління охорони здоров’я, які минулого місяця побували тут з перевіркою, оцінили покращення матеріально- технічної бази закладу.

— За сприяння ГК «ЛНЗ» до ФАПу підведено воду, пробурено свердловину, встановлено водо-напірну станцію, виведено каналізацію, облаштовано санітарний вузол, — розповідає сільський голова Станіславчика Іван Бакуменко. — Минулого року, теж за сприяння ГК «ЛНЗ», повністю перекрито дах. Нинішнього літа із сільського бюджету було виділено 25 тисяч грн. і на склопакети замінено десять старих вікон, встановлено нові вхідні двері. ФАП поповнився інгалятором та прибором для проведення магнітотерапії «МАГ-30», новими тонометрами, глюкометром.

— Тут лікуються ж наші сільські люди, тому й хочеться, щоб отримували першу необхідну допомогу в належних умовах, — каже голова.

Щоп’ятниці в сільській установі проводить прийом лікар Матусівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Богдан Чорній, який виписує хворим призначення, приїздить і лаборант, а фельдшер Марина Денисенко вже виконує всі лікарські приписи. Для першої невідкладної допомоги є в пункті необхідні медикаменти, працює тут і аптечний кіоск.

— Часом доводиться організовувати так званий стаціонар на дому, — розповідає фельдшер, — це коли пацієнти не в змозі прийти до ФАПу на процедуру. Й іноді доводиться бігати від одного будинку, де поставлена крапельниця бабусі чи дідусеві, до іншого. А між дворами на вигоні, як зазвичай, сидять на лавці старенькі і жартують: «Що, Маринко, з палати №3 до палати №5 побігла?».

За роки роботи у цій сільській медичній установі Марина Федорівна вивчила і добре знає хвороби кожного свого односельчанина. Серед захворювань лідирують хвороби серцево-судинної системи. Планові профілактичні огляди, які проводяться серед сільського населення, дозволяють виявляти захворювання на ранньому етапі і вчасно призначати відповідне лікування.

Лариса БАЧИНСЬКА.