Степанецькій ОТГ Канівського району у грудні нинішнього року виповниться 2 роки. До її складу увійшло 2 селища та 15 сіл. Нині у цій об’єднаній територіальній громаді є чимало звершень, серед яких — впровадження виробництва брикетів.
— Ми створили комунальне підприємство «СТЕП-АГРОБУД», щоб мати власне виробництво брикетів, здатне забезпечити на опалювальний сезон комунальні заклади, щоб люди мали робочі місця. Також закупили техніку і для асфальтування, і для прочистки снігу. Раніше багато допомоги доводилося просити в спонсорів, а тепер ми стали більш незалежні. До речі, до нас тепер неодноразово звертаються з інших сіл, зокрема, зверталися по грейдеру іншій техніці, — розповідає журналістам під час прес-туру голова громади Олександр Яременко. — Зараз на комунальному підприємстві працює декілька десятків людей. Вони будуть і на техніці працювати, і лінією брикетів займатися.
— Завдання, що перед нами ставляться, виконуємо. За годину плануємо робити 200 кілограмів, за зміну — 1600 кілограмів. Ми плануємо дві зміни. Але все одно не забезпечимо потребами. Може будемо третю зміну робити. Щодо сировини, то пробували липу, але вона занадто «в’яжучий» матеріал. «Б’ємо» шишку. У цілому обрізаємо гілки вздовж доріг, переробляємо насамперед на тирсу, далі вже пресуємо в брикети, — каже директор КП «СТЕП-АГРОБУД» Віктор Падалка.
Що ж, непоганий досвід господарювання там, де натхненники продукують сучасні економічно вигідні ідеї та мають достатньо ресурсів для їх реалізації.
Юрій ГЛАДЕНКО