У центральному ставку Шполи виявили холероподібний вібріон

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу DSC_0473-1024x683.jpg
Фото: Червоний ставок, м. Шпола

Через військові дії в Україні суттєво зросли ризики виникнення холери. Відмічається підвищена тенденція до захворюваності також на Шполянщині. Мікроб холероподібного вібріона нещодавно виявили у водоймі Червоного ставу у місті Шпола.

Як зазначає завідувачка Шполянського відділення Звенигородського районного відділу ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» Марія Михайленко холероподібний вібріон виділений із проб води ставка «Червоний» фахівцями Шполянського відділення та підтверджений лабораторією особливо небезпечних інфекцій ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ».

"Цей мікроб може викликати гострі кишкові інфекції у людей та свідчить про наявність у водоймищі сприятливих умов для розвитку і холерного вібріону, — зазначає фахівчиня санітарної служби. — Враховуючи той факт, що всі водойми, розташовані на територіях трьох громад Шполянщини, мають одинакові природні умови, можна припустити, що вони також аналогічно бактеріологічно забруднені. Проте із-за відсутності офіційних місць відпочинку на водних об’єктах, люди продовжують купатись у місцевих ставках, наражаючись на неприємність", — наголошує Марія Михайленко.

За інформацією Шполянського відділення, у нашому регіоні відмічається тенденція до підвищення захворюваності населення на гострі кишкові інфекції.  Так, за 7 місяців уже зареєстровано 18 випадків, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року більше в 4,5 рази. Зростання захворюваності  відмічається з початку аномальної спеки, більшість  захворіли в липні (10 з 18-и). Захворювання виникали із-за споживання потерпілими забруднених мікробами продуктів.

Марія Михайленко радить, щоб уберегти себе від фактору потрапляння в організм хвороботворних мікроорганізмів та збудників паразитарних хвороб через брудну воду потрібно утримуватися від купання у місцевих водоймах. Використовувати для відпочинку офіційні пляжі та місця масового відпочинку, на яких забезпечені всі необхідні умови та постійний лабораторний контроль за якістю води у водоймах.

                                             

Коментарі