Учні Журавського НВК провели тиждень української мови

ЗВУЧИ, РІДНА МОВО!

Упродовж багатьох століть український народ привчали до думки про нібито «вторинність» української мови, приховуючи від українців величезний масив їхньої писемності, історії та культури. Напередодні Дня української писемності та мови в закладі проведений Тиждень української мови під гаслом: «Звучи, рідна мово!» Серед традиційних заходів — конкурси знавців рідної мови, лінгвістичні ігри, турніри мовознавців. Були проведені й нові — цікаві для дітей та молоді.

Цього разу, щоб віддати свій голос на підтримку рідної мови, старшокласники стали ініціаторами акції: «Вертай, рідна мово, в душу народу, в серце України!» Вирішили провести загальношкільний флешмоб. До нього приєдналися всі — від першачків до старшокласників. Такі заходи люблять учні, тому проводимо їх вже третій рік поспіль. На шкільному подвір’ї зібралися всі його вихованці, а також вчителі, батьки. У вишиванках, з українською символікою, виготовленими серцями в руках, вишикувались 115 вихованців, утворивши велике серце.

Розпочали захід виконанням гімну нашої держави. Потім всі дружно скандували: «Наша Батьківщина — Україна!», «Рідна мова — українська!», «Україна це ти — Україна це я, Україна це вся моя сім’я!», «Мово рідна, слово рідне — хто вас забуває, той у грудях не серденько, а лиш камінь має!» Учні декламували строфи з улюблених поезій про мову, Батьківщину, а також вірші, написані власноруч. Наймолодші читці, учениці 4 класу, стали окрасою свята — були в українському національному одязі й дуже гарно розповідали вірші. Учениця 6 класу Інна Шпак прочитала свій перший вірш про неньку Україну, в якому висловила хвилювання про її долю, порівняла її з колоском у полі. Семикласники розказали про те, чим пишаються та що люблять понад усе: «Я — українка! Понад усе в житті люблю щиру нашу мову, отчий край, де я виросла», «Я — українець! Вірний заповітам своїх батьків і дідів, захисник свого роду й народу».

Продовження розпочатого заходу проходило в класах. Шестикласники влаштували конкурс на краще виконання пісні про Україну та її мелодійну мову. Звучали «Молитва за Україну», «Соловейко», «Це моя Україна», у сольному та груповому виконанні, «Гімн України!», який за власним бажанням співали всі учні класу. Найбільше до серця припала «Молитва за Україну», виконана тріо (Максим Гобечія, Карина Гончаренко та Інна Шпак).

На білому світі є різні країни,
Де ріки, ліси і лани...
Та тільки одна на землі Україна,
А ми її доньки й сини.

Учні з гордістю заявляли: «Ми — українці! Любити рідну мову — означає любити Україну!».

Світлана КЕНДЗЮК, заступник директора Журавського НВК.