З початку російсько-української війни, яка триває з 2014 року, держава розпочала значне фінансування української армії — із держбюджету виділено більше грошей, ніж за всі попередні роки незалежності України, рекордними були й закупки техніки й озброєнь.
Тільки автомобільний парк військових поповнився більш ніж на 1000 «моторів».
Безперечно, війна також змусила пострадянську українську армію осучаснюватися.
За даними Міністерства оборони, за останні три роки на озброєння були прийняті 23 найменування військовою техніки.
Серед них вітчизняний броньований автомобіль «Дозор-Б». В «лавах» української армії також з’явилися сучасні українські броньовики БТР-4. Зі всіх країн світу лише одна наважилася допомогти Україні технікою — США. Американці подарували ЗСУ 292 автомобілі в тому числі зі спеціальним обладнанням.
Україна повністю перейшла на контракту армію, поро що у попередні періоди розводили лише дискусії.
Нині основними завданнями місцевих військових комісаріатів є
підготовка і проведення мобілізації громадян України у Збройні Сили та інші військові формування, вирішення питань територіальної оборони, підготовка і проведення призову громадян на строкову службу, організація оборонно-масової та військово-патріотичної роботи, забезпечення соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей.
Про робочі будні військових Шполянського районного комісаріату йшлося у розмові кореспондента «Шполяночки+» з районним комісаром Євгеном МАЛОВІЧКОМ:
— Якими є результати роботи райвійськкомату у поточному році?
— У 2017-му році ми забезпечили виконання плану з укладення договорів на строкову військову службу у Збройних Силах України на 80%. Серед мотиваційних заходів діє районна цільова Програма підтримки військовослужбовців, зарахованих на проходження служби в ЗСУ за контрактом, та їх сімей. В рамках цієї Програми кожному контрактнику із районного та місцевих бюджетів району надається одноразова матеріальна допомога в сумі 10 тис. грн. Плануємо пролонгувати її дію і на наступний рік, в цьому нас районна рада повністю підтримує. Із призовом на строкову службу ситуація є гіршою, лише близько 1/3 від плану виконали в цьому році. До прикладу із тих, хто отримав на руки повістку, не з’являються до райвійськкомату такі громадяни: Гончар Юрій Юрійович (Шпола), Задніпряний Вадим Володимирович (Ярославка), Наливайко Юрій Сергійович (Іскрене), Плахтій Віктор Миколайович (Ярославка), Рисак Віталій Валерійович (Васильків), Стасенко Віктор Володимирович (Шпола), Титаренко Олексій Володимирович (Лип’янка).
— Строкова служба ж не означає призначення в «гарячі точки» фронту?
— Звісно, що ні. Призовники проходять вишкіл виключно у війсковій частині, а ще хлопці мають можливість вступати у вищі військові навчальні заклади і охоче здобувають вищу освіту. Навіть за контрактом військовослужбовці не потрапляють на передову фронту. Більше того, дуже багато вакансій нині є тут у нас, в військових частинах Черкаської області. справа в тому, що і в тилу потрібні сили для професійного забезпечення оборонних завдань. Хочу зокрема, відзначити працівників Шполянської міської та Журавської сільської рад в частині роботи з призовниками. У Журавці взагалі на високому рівні проводиться робота з патріотичного виховання, громадської активності і небайдужості серед населення.
— Отже, хто шукає роботу, може скористатися пропозиціями райвійськкомату?
— Так, нині до кінця 2017 року проходить комплектація посад військових частин міста Золотоноші (51 вакансія), смт Розсішки (79 вакансій), села Дубіївка (понад 160 вакансій), міста сміла (понад 220 вакансій). Серед переліку орієнтованих посад у ротах охорони та оборони, що формуються, — командир відділення, старший стрілець, гранатометник, радіо телефоніст, кулеметник, серед не укомплектованих посад — водії, кухарі, оператори, навідники, монтажники, електрозварники та багато інших. за детальною інформацією закликаю звертатися безпосередньо до райвійськкомату.
— З яким настроєм зустрічаєте професійне свято?
— Із вірою в перемогу, встановлення миру в нашій державі та її процвітання. Усім військовослужбовцям, учасникам бойових дій, героям-захисникам бажаю міцного козацького здоров’я і великої Перемоги!
Спілкувалася Наталія СТОРЧАК