Міська рада Шполи до і після…

Більше двох місяців тому перед президією в залі міськради великими літерами написане гасло «Влада-це народ».

Його не знімає (не має права) ніхто. Цей заклик завжди був депутатським девізом для депутатів «Громадянської позиції» і застереженням: хочеш жити по- новому - думай, дій і твори по- новому,служи народу вірою і правдою.

Якщо до днів та годин майдану в міськраді панувало телефонне право, примус, атмосфера часто була гнітючою, то нині, після закінчення влади секретаря О.Тимошенка та розпуску фракції регіоналів , вона стала демократичною. На сесіях бувають присутні зацікавлені шполяни, члени громадських організацій.

Так, після падіння режиму Януковича-Тимошенка під тиском громади було прийнято рішення про демонтаж пам’ятника Леніну в центрі міста та перейменовано центральну площу.

Виконком, більше 20 працівників, нині працює без секретаря. РДА тривалий час обходиться без очільника і нині «трудиться» без особливого напруження . Настав час реформування органів місцевої влади, скорочення бюрократичного апарату, який роздутий до крайнощів. Дехто сидить у своєму кабінеті «дисципліновано», і служба йде в такому стилі день за днем .

У Шполі мало що робиться через те , що державна скарбниця не перераховує кошти, хоч вони є на рахунку. Настав час примусити зробити це через суд.

Торік міська рада не придбала трактор для вивезення сміття за 180тис.гривень, а тепер треба заплатити 270тис., не купила сміттєвоз за 650тис., а нині він коштує 900тис.. Через те, що казначейство не перерахувало кошти ,не придбано потрібну техніку для комунальних підприємств. І взагалі, через це не виконуються видатки по бюджету.

У березні цього року мені пощастило побувати в Угорщині, Австрії, Словаччині, де українські депутати переймали досвід роботи. На мою думку, у галузі місцевого самоврядування наше законодавство і їхнє співпадають на 90%. Проте з депутатів громада вимагає по- справжньому, і вони працюють під її контролем старанно. Створені ними комунальні підприємства обробляють землю, ферми, вирощують врожаї, доглядають ВРХ, заробляють гроші. Нам би задіяти комбінат комунальних господарств, який раніше теж мав виробництво. Чесних, розумних, ініціативних треба долучати у владу сьогодні, якщо хочемо жити по- новому завтра. Не йди в депутати, якщо не збираєшся нічого робити для людей. Час «антимайданівців у владних кріслах з депутатськими мандатами минув. Громаді, виборцям треба бути уважними і вимогливими, передаючи свою владу народним обранцям.

П.Комар, депутат міської ради.