Українським пенсіонерам готують приємний сюрприз: кого це стосуватиметься

Пенсійний вік хочуть знизити для жінок до 55 років за умови, що робочий стаж налічує 30 років. Відповідний законопроект з пропозиціями Президента Володимира Зеленського повинна розглянути Верховна Рада. Про це зазначено на сайті парламенту.

Йдеться про проект №0972 (в новому скликанні) «Про внесення змін до закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (щодо удосконалення пенсійного забезпечення)».

У супровідній записці зазначається, що було запропоновано продовжити до 1 січня 2022 року право дострокового виходу на пенсію в 55 років жінкам, які мають не менше 30 років страхового стажу та за умови звільнення з роботи.

Також у документі зазначено, що відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» було встановлено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.

За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв.

Законопроектом пропонується продовжити термін подачі цієї довідки до 1 січня 2022 року.

Нагадаємо, що в 2011 році українська влада почала процедуру збільшення пенсійного віку для жінок до 60 років, як це передбачено програмою співпраці України з МВФ.

Цей законопроект про зниження для жінок віку до 55 років для виходу на пенсію взимку 2015 року в Раді підтримали в першому читанні і в цілому. Однак п'ятий президент України Петро Порошенко ветував законопроект. У своїх пропозиціях він підкреслював, що протягом останніх років спостерігається дефіцит бюджету Пенсійного фонду, і тому на той момент було відсутнє фінансове забезпечення для реалізації цього закону.