Уперше в Шполі святкували день подяки

   Святкування 500-річного ювілею Реформації – руху, що дав поштовх для розвитку протестантських церков – у Шполі пройшло велелюдно. До Дня подяки, який відбувся у сесійній залі Шполянської міської ради долучилося понад дві сотні прихожан.

   Традиційно у вересні, протестантські церкви України століттями святкують День подяки в своїх церквах, аби віддати шану Богові за врожай. У багатьох країнах – зокрема, у США та Канаді – цей день протягом багатьох століть є національним святом.

    В Україні День подяки цього року вперше святкували на загальнодержавному рівні.

   Так, 17 вересня таке свято відбулося в Києві на центральній вулиці міста – Хрещатику. З нагоди відзначення 500-річчя Реформації свято подяк відзначали й в інших населених пунктах поза стінами церков – на центральних площах міст та селищ.

   У Шполі, за підтримки п’яти протестантських конфесій міста — церков євангельських християн-баптистів, адвентистів сьомого дня; християн віри євангельської. «Світло Христа», «Блага вість», День подяки відсвяткували 23 вересня.

   Як зазначив голова оргкомітету з відзначення 500-річчя реформації, Ігор Скрипник (настоятель Церкви євангельських християн-баптистів), Свято подяки планували відзначити  на площі Героїв Майдану, але через негоду дійство за малим не зірвалось.Ситуацію релігійним організаціям допоміг вирішити міський голова, Сергій Кравченко.

  — Сергій Володимирович з розумінням поставився до нашої проблеми і беззаперечно надав для святкування сесійну залу міської ради, — розповідає Ігор Скрипник. — Тому від імені всіх протестантських конфесій, які брали участь у святі, висловлюю щиру вдячність очільнику нашої громади.

   Незважаючи на швидку зміну місця проведення заходу, організатори встигли до приходу гостей святково прикрасити сцену.  Програма свята включала в себе музичний концерт представників різних церков, молитву- подяку Богу за врожай, а також молитву благословення за Україну, Шполянщину та очільників міста.

   Зі словом привітання до учасників свята звернувся й заступник міського голови Віталій Плетінь.

   Під час дійства присутні могли полюбуватися показом виробів з овочів та фруктів, взяти участь у конкурсі «Врожай - 2017», наприкінці якого переможці отримували різноманітні призи.

    Наталя Полтавець

День подяки – давня традиція більшості народів світу. Наприклад, у Кореї з нетерпінням чекають на це свято, оскільки це не лише свято врожаю, а ще й свято сім’ї.  У Нідерландах та Швеції святкування проходить у змаганнях за найбільший вирощений гарбуз. У Сполучених Штатах Америки та Канаді  це не лише добра традиція, а й державне свято. 31 січня 1957 року Парламент Канади проголосив: «Загальний День подяки Всемогутньому Богу за щедрий врожай, яким Благословенна Канада віднині святкуватиме другого  понеділка жовтня».