В день храмового свята у Лип’янці освятили нову церкву

День святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова — храмове свято у Лип’янці, започатковане ще з часів існування старої церкви, про яку пам’ятають лише деякі старожили. Ще на початку становлення радянської влади архітектурну пам’ятку 1781 року було зруйновано. Натомість духовний осередок розмістили у невеличкій старій хатині, він функціонував до сьогодні. Минулого року місцева громада вирішила облаштувати для церкви нове приміщення. Належним чином зареєстрували парафію Святого апостола Іоанна Богослова Української православної церкви Київського патріархату, власними силами взялися будувати новий храм. До цього якось не складалося у лип’янців із заїжджими священиками звести новий храм та створити дієву православну громаду. Та в цьому році нарешті активізувалося духовне життя: і достойного настоятеля для храму запросили, і спонсори для будівництва храму не відмовили у жодному проханні, і місцеві жителі працювали з ентузіазмом — пригодилося професійне уміння кожного з них.

Тож 9 жовтня 2015 року для жителів Лип’янки залишиться у їх історичному літописі днем освячення нової церкви, в яку вклали і душу, і серце, і особисту працю. Попри морозяне повітря, день видався сонячним, верховинна околиця села приймала чи не всіх своїх жителів — від малого до старого.

На особливе свято до Лип’янки завітав митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан із архіпастирським візитом, який привітав вірян із престольним святом. Він провів освячення новоспорудженого храму на честь святого апостола Іоана Богослова та звершив святкову Божественну літургію. В кінці Богослужіння митрополит Іоан відзначив церковними нагородами діяльність сільського голови Сергія Іщенка, меценатів та вірян, які зробили великий вклад у розбудову єдиної Помісної Української Православної Церкви. Серед них — голова наглядової ради ГК «ЛНЗ» Дмитро Кравченко, керівник місцевого сільськогосподарського підприємства ТОВ «Трайгон Фармінг Харків» Анатолій Довгань, директор СТОВ «Урожай» Олександр Ржевський, приватний підприємець Тамара Сухомлінова, директор ТОВ «Сільгосптехніка» Володимир Колотило, уродженець села, а нині — киянин Микола Уманець.

Особливі слова подяки від жителів Лип’янки в цей день лунали на адресу настоятеля парафії ієрея Олександра Шпака, під духовним керівництвом якого відбувався перехід парафії із МП в УПЦ Київського патріархату та звершувалось спорудження храму.

Директор ПАТ «ЛНЗ» і меценат Анатолій Ткаченко із дружиною Наталією подарували громаді ікони Спасителя і Богоматері, побажали всім благополуччя і миру, захисту Божого від усіх негараздів.

 

Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).