Незвичайно цікавий захід відбувся у районному краєзнавчому музеї в перший день нового року за старим стилем. Щоб дати можливість дітям долучитися до традицій минулого, директор музею Наталія Іванченко разом з методистом з фольклору районного будинку культури Інною Вовк підготували цікавий майстер-клас для учениць 6—8 класів міської школи №2-ліцею.
Інна Дмитрівна розпо віла дівчаткам, що звичай прикрашати в день Нового року ялинку виник за царювання Петра І. Але далеко не всі знають, чим прикрашали свої оселі наші пращури до того часу, як лісова красуняялинка завоювала головну роль на новорічному святі.
Одним із цікавих народних звичаїв було прикрашання осель підвісними конструкціями, які називають «павуками» і які стали традиційними новорічними та різдвяними прикрасами осель багатьох слов'янських народів.
Напередодні Різдва «павуків» підвішували до центрального сволока. Вони трималися на довгих волосинах із конячого хвоста і постійно крутилися, повертаючись в різні боки і справляли враження живих істот.
Багатьом, очевидно, відоме повір'я: якщо поруч з вами спустився павучок, то це має віщувати якусь новину. Павуки за народною уявою, крім усього, уособлювали працьовитість. Усе це разом узяте, очевидно, і виробило уявлення, а відтак і символіку про павуків, котрі «приносять вість». Може тому й виготовляли їх, щоб у такий спосіб сповістити про Різдво Христове.
За давньою традицією такі «павучки»-обереги виготовляли лише жінки. На майстер-класі дівчатка-ліцеїстки власноруч залюбки створювали такі обереги і тепер зможуть навчити цьому мистецтву своїх сестричок чи подруг.