В ногу із сучасністю

Учитель повинен свідомо йти в ногу із сучасністю,
пройматися й надихатися силами, що пробудилися в ній (А.Дістервег).

Думка А. Дістервега про обов’язок учителя свідомо йти в ногу із сучасністю звучить особливо актуально тепер, коли Україна, як ніколи, потребує реформ, в тому числі й в освіті, коли її майбутнє безпосередньо залежить від збереження територіальної цілісності. Необхідністю виконання цього обов’язку має пройматися весь освітянський загал. Ним завжди проймалася й проймається Катерина Голуб, вчителька історії Матусівської школи №2.
Народилася вона 25 травня 1960 року на Полтавщині. Здобула вищу освіту в Полтавському державному педінституті імені В.Г.Короленка, одержавши спеціальність вчителя історії і суспільствознавства. За направленням два роки працювала в Донецькій області. А в липні 1983 р. Катерина Олександрівна призначається чителем історії і суспільствознавства в Матусівську школу №2, в якій продовжує працювати й зараз.
Особливого значення в своїй роботі надає патріотичному вихованню учнів. Цьому сгрияє й створене в 2003 році шкільне історичне товариство «Коріння», яке займається краєзнавчо-пошуковою роботою. Її результатом є «Календар Шполянщини» (2006 рік), в якому зібрані в хронологічному порядку відомості з історії краю, цікаві історичні, географічні та статистичні відомості про Шюлянщину та її відомих людей.
Але, на жаль, підготовлений нею ще в 2008 році збірник із 59-ма біографічними повідомленнями через брак коштів так і не був надрукований.
Катерина Олександрівна — активний член творчої групи вчителів історії, один із авторів «Понятійного апарату з історії України» (2006 рік), науково-популярного видання «Розвиток освіти на Шполянщині» (2008 рік), «Довідника із всесвітньої історії» (2010 рік).
Її поважають колеги в шкільному колективі, обираючи вже десять років головою профкому. А вчителі історії з 2008 року довіряють керувати районним методичним об’єднанням. Не випадково їй заслужено присвоєна кваліфікаційна категорія «Спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «Вчитель-методист».
Ось чому, вітаючи Катерину Олек-сандрівну з днем народження, хочеться побажати їй довгого і здорового віку, нових зримих здобутків на освітянській ниві!
Володимир КРАВЕЦЬ.

м.Шпола.