Уже майже рік керівники Матусівської ОТГ “кормлять” обіцянками і батьків учнів, і керівника Сигнаївської музичної школи. Як повідомила журналістам “Шполяночка +” заступник голови Шполянської РДА Ірина Каландирець, через безвідповідальну позицію керівництва цієї ОТГ, матусівські діти не зможуть здобувати музичну освіту. Ситуація до болю проста – після розформування району плата за навчання у таких закладах має йти з бюджету громад, діти яких навчаються у школі. У Матусові на це кошти пообіцяли, проте вони так і не дійшли за “місцем призначення”.
Заступниця голови Шполянської районної державної адміністрації Ірина Каландирець розповідає, що після розформування району Сигнаївська музична школа організовує роботу своїх філій на базі навколишніх сіл: Лозоватки, Терешок, Матусова і Мар’янівки. І станом на сьогодні Терешки, Лозоватка і Мар’янівка повністю розрахувалися зі співфінансуванням. У Матусові ж, де навчається близько півтора десятка учнів та працює четверо викладачів, просто ігнорують це питання.
– Для того, щоб вчителі могли навчати дітей хоча б до кінця цього року, Матусівська сільська рада має профінансувати музичну школу на суму 61 тис 703 гривні. Попередньо, Матусівська ОТГ виділила на це питання близько 48 тисяч гривень, з яких фактично було сплачено лише 14 тисяч. Решту грошей, незважаючи на виділені кошти, так і не було перераховано. Для того, щоб у Матусові міг працювати філіал і діти мали змогу отримувати якісну музичну освіту, ці кошти життєво необхідні, –каже Ірина Іванівна.– Є викладачі, готові навчати дітей. Є діти, які прагнуть навчатися. Але немає гарантій, що за свою роботу вчителі зможуть отримати зарплату.
Чиновниця розповідає, що очільниця закладу, Ірина Підмогильна, вже неодноразово зверталася з цього питання до сільської ради Матусова та голови ОТГ. І Василь Колісник обіцяв, що днями має відбутися сесія, де можуть прийняти рішення про співфінансування.
- Однак, за моєю інформацією, обіцяна головою сесія так і не відбулася. Принаймні, окремі депутати Матусівської сільської ради навіть не чули, що така сесія скликається. Голова Матусова завіряв, що питання вже вирішено і депутати погодили проект рішення на профільній комісії. Однак, я зайшла на їхній сайт і не побачила там жодного опублікованого проекту рішень. Хоча така інформація має публікуватися на таких ресурсах. Це передбачено законодавством, – бідкається чиновниця.
Зі слів пані Каландирець, по суті Матусівська ОТГ профінансувала навчання своїх дітей лише за минулий навчальний рік. А часу для вирішення цього питання практично не залишилося. Комплектування класів завершується 10-го вересня.
- До нас звертаються батьки наших учнів. Їх це питання непокоїть, бо деякі діти хочуть вперше піти до музичної школи. Що говорити про тих дітей, яким треба продовжити навчання. Якщо ситуація не вирішиться, то діти не будуть залучені до навчання. Педагоги не зможуть їх навчати на альтруїстичних засадах, без заробітної плати, –говорить заступниця голови РДА. – Такими діями керівництво Матусівської ОТГ практично унеможливлює продовження навчання у музичній школі для дітей громади. Зараз навчальний процес під загрозою. Керівництво закладу зараз не знає чи зараховувати цих дітей, бо жодних гарантій Матусівська ОТГ не надає.
Слід зауважити, що серед матусівських учнів п’ятеро – це діти пільгових категорій і статки їх батьків не дозволять навчати дітей за власний кошт.
Нещодавно це питання піднімалося батьками деяких матусівських учнів, які і розповіли про це журналістам. За їх словами, у відповідь на батьківське звернення очільник Матусівської ОТГ Василь Колісник повідомляв, що з боргом сільська рада розрахувалася повністю за перше півріччя цього року.
Проте директорка “Сигнаївської музичної школи ім. І.П. Шульги” Ірина Підмогильна повідомила нашим журналістам, що чиновники Матусівської ОТГ вже майже рік “годують” обіцянками і батьків учнів, і дирекцію музичної школи.
- Читала я “Шполянські Вісті”... Голова Матусова, Василь Колісник, там заявив, що вони розрахувалися за перше півріччя. А я вам скажу, що не розрахувалися вони зовсім. Ситуація наступна. До кінця минулого календарного року, ми перебували на фінансуванні Шполянської РДА. З цього року нас співфінансують громади, чиї діти в нас навчаються, –каже Ірина Анатоліївна. – Звернулися ми і до Матусова… раз, звернулися другий, третій, четвертий… Надсилали їм численні листи. Я особисто їздила до голови ОТГ Колісника. Вони мені одне говорили: “Не знаємо. Переговоримо із депутатами – вони приймають такі рішення.”. Через відсутність фінансування в лютому цього року ми були змушені припинити навчання дітей. Потім почався карантин і питання затихло. У сільській раді обіцяли занести гарантійний лист, що фінансування буде.
Утім, зі слів педагогині, гарантійного листа так ніхто й не надіслав. Пані Підмогильна повідомила, що влітку це проблемне питання зрушило з місця і депутати Матусівської ОТГ таки виділили кошти на навчання дітей. Однак, по факту було сплачено лише мізерну частину. Де поділася інша сума, пані Ірині невідомо.
- Зрештою, ми їх “дожали” і матусівські депутати на сесії виділили кошти. Але з необхідної суми надійшла лише частина – 14 тисяч гривень. Ці кошти пішли на виплату відпускних викладачам. Ще 32 тисячі із загальної суми просто не додали, - каже очільниця музичної школи. – І от, початок нового навчального року. Знову набір. Знову їду я до Колісника говорити про співфінансування. Бо через недофінансування викладачі і так працювали на півставки і отримували, як технічки. Василь Васильович спочатку вдавав, що нічого не розуміє…Я йому пояснювала, що вони фінансують навчання виключно матусівських дітей – це ж діти їхнього села, їх батьки - його виборці тощо. Голова ОТГ пообіцяв мені, що до 7-го вересня вирішить це питання. Голова села сказав, що профільна комісія все погодила, але сесія так і не була проведена. Ну, слухайте, якщо така комісія практично все вирішила, то це вже 90% результату. Але не з Матусовим… Таке враження, що в тій громаді вирішуються проблеми за принципом: “Як карта ляже і як зорі зійдуться”.
Ірина Підмогильна переконана, що батьки не зможуть навчати дітей за власний кошт. За її підрахунками, на кожного учня необхідно сплачувати близько тисячі гривень щомісяця.
- А що говорити, якщо третина учнів з Матусова– діти пільгових категорій. Вчителі до мене підходять і питають, чи йти їм і викладати. А як я можу їм сказати йти, як знаю, що за їх роботу Матусів їм не заплатить? – бідкається педагогиня. – У нас триває набір до 10-го вересня. До цього часу від Матусівської ОТГ навіть жодного листа з цього питання не надходило. Якщо це питання не вирішиться, ми будемо змушені запропонувати єдиний варіант для продовження навчання матусівських дітей – самофінансування. Однак, я впевнена, що батьки на таке не погодяться.
Якщо раніше в такій ситуації навчальний заклад могли підстрахувати в РДА і взяти на себе частину фінансування, то тепер таку відповідальність мають взяти на себе громади, діти яких навчаються у закладі.
На сьогодні, ціна питання складає 61 тисячу, з яких 34 тисячі - борг і ще 27 тисяч необхідно, щоб закрити питання фінансування до кінця року. Але, мабуть, у Матусівській громаді є більш важливі справи. Можливо такі, як фінансування з бюджету громади телесюжетів про керівництво ОТГ та оплату роботи адвокатів, які “цькують” журналістів за висвітлення “неугодних” їм матеріалів.