В УКРАЇНІ ЗНИЖЕНО СОЦІАЛЬНІ НОРМИ НА ТЕПЛО, ЕЛЕКТРИКУ І ГАЗ

     Зниження соціальних норм на тепло і газопостачання було однією з умов отримання чергового траншу від МВФ.

    Набула чинності постанова Кабінету міністрів України про зниження соціальних норм на використання теплової енергії, електрики та газу, які встановлюються для розрахунку розміру субсидій. Цей документ уряд схвалив у лютому.

    Тож віднині норма споживання газу становитиме 5 кубометрів палива на один квадратний метр. До цього показник був на півкуба більше. Дещо скоротили також норми споживання тепла. Зокрема, людям, які живуть у будинках, обладнаних лічильниками, знизили норми центрального опалення приблизно на одну соту гігакалорії на 1 квадратний метр у сезон опалення. Щодо електроопалення, то тут норми знизили від 65 кіловат-годин до 51.

     Зниження соціальних норм на тепло і газопостачання було однією з умов отримання чергового траншу від Міжнародного валютного фонду.

Невикористані субсидії повертатимуть

   Кабмін, в рамках монетизації субсидій та відшкодування коштів, зекономлених в опалювальний період, обіцяє ухвалити рішення про виплату до 700 грн готівкою родинам - учасникам програми надання субсидій.

   –Ми говоримо про запровадження монетизації субсидій на оплату житлово-комунальних послуг і приймаємо одне з перших рішень щодо цієї монетизації. За нашими розрахунками близько півтора мільйона українських родин, які змогли забезпечити економію газу і електроенергії, отримають найближчим часом до 700 грн готівкою, – заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.