Відкрий, рідна мово, свої скарбниці золоті…

Мова — це не тільки засіб спілкування, пізнання і впливу... Мова — це те, що об’єднує нас у народ! Тернистий і довгий шлях пройшла наша мова, багато перешкод здолала, але настав той час, коли нею можуть вільно розмовляти українці. Саме тому в Нечаєвському НВК було проведено лінійку, присвячену Міжнародному дню рідної мови, на тему: «Відкрий, рідна мово, свої скарбниці золоті…». Ведучі заходу вчителі Наталія Борейчук та Ірина Капелюшна наголосили на важливості вивчення рідної мови та літератури, а також на тому, що ми, українці, повинні спілкуватися українською мовою.

Всі ми знаємо, що українська мова одна з найбільш милозвучних мов. А підтвердженням цього став міні-конкурс на кращу, виразнішу вимову скоромовок, на знання українського фольклору.
Багата наша Батьківщина на талановитих майстрів слова, тому учні Ліна Пацула, Анюта Порохнєвська та Наталія Мазур продекламували вірші Тараса Шевченка, Лесі Українки, Олександра Олеся, Дмитра Білоуса, Василя Симоненка та інших. В цих поезіях — любов до рідної мови, пошана до неї, як до святині, заклик вивчати, плекати її, як закликав Максим Рильський:

Як парость виноградної лози,
Плекайте мову.
Пильно й ненастанно,
Політь бур’ян.
Чистіша від сльози
Вона хай буде.

Аліна ТАРНАВСЬКА,учениця 10 класу Нечаєвського НВК.