П’ять років тому директором місцевого сільськогосподарського підприємства СТОВ «Агро-Шанс» Борисом Фоменком у Топильній було розпочато будівництво нового храму. Сьогодні село вже прикрашає величне приміщення церкви на честь святого архангела Михаїла.
Інформації про історію церковного життя у селі Топильна серед різних джерел існує зовсім небагато. Тож, щоб довідатись про минуле в Топильній, довелося запитати у місцевих жителів, щоб хоча б по краплині відновити події попередніх століть.
В ілюстрованому каталозі-довіднику християнських храмів Миколи Жарких під назвою «Поділля» значиться, що в Топильній у 1844 році був збудований храм святого Іоанна Предтечі, а згодом — мурований храм святого апостола Іоанна Богослова. Останню кам’яну церкву пам’ятають місцеві старожили. Зокрема, пенсіон і прихожанка храму Лідія Огриза розповідає, що більшовики у 1937—1938 роках розібрали її приміщення, а з того матеріалу побудували будинок культури у Вільшані, технікум у Шевченковому та школу у с.Товстій. Ця церква була дуже унікальною, аналогів якої в Україні було лише декілька. Тож піввіку Топильна жила без церкви. Тепер на її місці знаходиться шкільний стадіон.
З 1996 року розпочав діяти Михайлівський храм Української автокефальної православної церкви у пристосованому приміщенні колишнього магазину райст. Через рік священик підвів довіру місцевого населення і парафію зареєстрували в Українській православній церкві. А в 2010 році за участю митрополита Черкаського і Канівського Софронія відбулося урочисте освячення будівництва нового Свято-Михайлівського храму за ініціативи Бориса Фоменка. Як повідомив Борис Сильвестрович, громада разом зі священиком — отцем Димитрієм Блажком, планують в цьому році урочисто відкрити церкву в день храмового свята — 21 листопада.
Ганна ШВЕЦЬ (фото автора).