Відзнаки для тих, хто не залишився осторонь у боротьбі з COVID-19

Допомога понад 80-ти медичним закладам області на суму більше 18 мільйонів гривень: страхування медиків, придбання обладнання, засобів захисту, витратних матеріалів та багато чого іншого стало можливим завдяки активній діяльності фонду боротьби з пандемією коронавірусної інфекції “Спільнодія Черкащини”. 

Завдяки роботі фонду, до якого долучились представники бізнесу та волонтери, Черкащина сьогодні знаходиться серед лідерів по забезпеченості медичних закладів засобами індивідуального захисту.

За небайдужість до суспільних проблем активних учасників фонду нещодавно нагороджено відзнаками Черкаської обласної державної адміністрації.

Як розповів очільник Черкаської ОДА Роман Боднар, коли ВООЗ оголосила кооронавірусну інфекцію пандемією, жоден орган місцевої влади не міг спрогнозувати, наскільки це буде сильний удар по економіці. 

– Я вам скажу чесно: влада в таких екстремальних умовах не була готовою сама вжити адекватні заходи. І в цей складний час якраз бізнес та громадські активісти підставили нам своє плече, – повідомив пан Роман. – Проект народився у перші дні уведення карантину, коли навіть фахівці не могли зрозуміти, з якою небезпекою зіштовхнулися. Цей формат платформи взаємодії бізнесу, громади та влади показав працездатність та ефективність. І ми хотіли б, щоб платформа ця була стартапом для розвитку освіти, культури тощо, оскільки це міні-модель держави.   

Поєднання знань і сил медпрацівників, влади та коштів бізнесу, які надходили на рахунки благодійних фондів,  створило можливість, яка надала сили медикам працювати з чимось невідомим. Саме так вважає головна лікарка Черкаської обласної інфекційної лікарні Світлана Волгіна. Очолюваний нею медзаклад є справжнім бастіоном боротьби із цим недугом.

– Ви навіть не можете уявити наскільки ми відчували підтримку. Наша робота не закінчується і завдяки якісній апаратурі, яку ми отримали, сьогодні ми відчуваємо себе зручно та захищено, – повідомила пані Волгіна. 

Зі слів директорки Черкаської агенції регіонального розвитку Любові Ропало результати діяльності фонду – робота не однієї особи, а справді спільнодія. 

Так, одним з ключових партнерів «Спільнодії» стала і Група компаній ЛНЗ (LNZ Group), яка виділила для Фонду 3 мільйони гривень.

– Захистити тих, хто захищає нас! Допомогти тим, хто бореться з хворобою! Зберегти робочі місця під час пандемії – такою має бути сьогодні соціальна політика відповідального бізнесу. Підтримка медиків для ГК ЛНЗ завжди принципове питання, тим більше у такий складний час. Крім участі в «Спільнодії Черкащини», ми також на постійній основі опікуємося Шполянською ЦРЛ на потреби якої під час пандемії додатково виділено близько мільйона гривень: закуплено сучасний апарат ШВЛ, концентратор кисню, ліки та інше, – розповів директор "Лебединського насіннєвого заводу" Анатолій Ткаченко.