Вітання, нагороди, дитячі розваги, концерт та файєр-шоу: як шполяни святкували 30-ту річницю Незалежності України (фото)

День Незалежності Шполянська громада відзначила багатьма різноплановими заходами, в яких взяли участь як дорослі, так і юні шполяни. 

Біля пам’ятника Т.Г. Шевченку відбувся мітинг, який розпочався із виконання  національного гімну у виконанні народного аматорського колективу «Оберіг» Центру культури та дозвілля. 

Присутніх привітав міський голова Шполянської ОТГ Сергій Кравченко.

– День Незалежності — свято, в якому зустрічаються минуле, сучасне і майбутнє України! Ми спільно і непохитно повинні тримати соборну, незалежну державу, примножувати її традиції. Бути гідними дітьми рідної землі! Пишатися історією та вірити у велике майбутнє! Вона єдина для нас! Вона наша! – зазначив у своєму виступі очільник міської громади Сергій Кравченко.

З нагоди відзначення 30-ї річниці Незалежності України медалями «За службу державі» міський голова Сергій Кравченко нагородив 15 учасників АТО/ООС Шполянщини.

 Також знаком народної пошани «За боротьбу з пандемією» були нагороджені керівник Шполянського ЦПМСД Наталія Качан та троє медичних працівників Лікарні імені братів М.С. і О.С. Коломійченків.

 Медаллю «Знання, душу, серце — дітям», за вагомий внесок у створення інклюзивного середовища для освіти дітей нагородили директорку ЗДО № 5 «Калинка» Людмилу Струк.

 Медаллю «За служіння мистецтву» за вагомі здобутки та внесок у розвиток галузі культури громади нагородили керівницю колективу «Берегиня» Лідію Поліщук.

 Почесною грамотою Черкаської обласної ради за вагомий особистий внесок у розвиток культури Шполянської громади нагородили керівницю Центру культури та дозвілля Лесю Осадчук.

Грамоти за вагомий внесок у розвиток благоустрою міської громади отримали працівників комунальних служб.

У мітингу взяв участь голова Звенигородської районної ради Сергій Струк, який привітав шполян та відзначив кращих грамотами та медалями з нагоди 30-ї річниці Незалежності України.

– Незалежна Україна утверджувала свою державність шаленими темпами. Своя Конституція, фінансова система, національна валюта-гривня, державні символи, церква, свій футбольний чемпіонат, а також членство в Раді Європи, партнерство з НАТО, політ першого космонавта незалежної України додавали нам упевненості, що шлях до мети буде омріяним і успішним, –зазначив Сергій Михайлович. – Віримо, дорогі земляки, що отримана тридцять років тому свобода – вже назавжди, а незалежність – як  гранітна скеля, тверда й непорушна, хоча й потребує захисту й донині. 

Під час заходу вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх, хто поліг за волю й незалежність України в різні часи; воїнів, які загинули в зоні проведення ООС/АТО, а також представники влади поклали квіти до підніжжя Тараса, пам’ятних знаків захисникам України під час російсько-української війни на Сході, Героям Небесної Сотні та міському парку Слави.

Цього дня відбувся й патріотичний автомотопробіг до 30-річчя Незалежності України.

У міському парку дитячого дозвілля юні шполяни мали змогу взяти участь у цавих майстер-класах, для них було підготовлено святкову програму «Мистецька круговерть» та розважально-пізнавальну програму «Світ пригод», квест «Моя маленька Незалежність», облаштовано святкові фотозони. На центральній площі міста вони залюбки взяли участь у фестивалі фарб Холі. 

А ввечері на всіх шполян чекала цікава концертна програма. Святковий концерт для жителів Шполянської громади дарували колективи Центру культури та дозвілля: хор «Оберіг», ансамбль «Берегиня», ансамбль «Шанс», чоловічий квартет «Срібна підкова», тріо «ВіаЛеДі», ансамбль «Срібні струни», танцювальний колектив «Барвінок» та колектив «Еліт», солісти Олена Чорногал, Ольга Тихоненко, найменша учасниця свята Варвара.