“Візьму приклад із родин військових”: відомі шполяни розповіли, чи ставитимуть ялинку на свята

Ілюстративне з відкритих джерел

Думки жителів Шполянської громади щодо святкування Нового року різняться. Одні не мають святкового настрою через ситуацію в країні, інші наряджають ялинку і прикрашають свої будинки. За словами останніх — роблять це заради дітей, аби подарувати малюкам святковий настрій.

"Шполяночка" дізнавалась, чи планують шполяни ставити ялинку вдома на Новий рік.

Психологиня ветеранського простору "Ветеран HUB" Юлія Баранова розповіла, що відколи почалася широкомасштабна війна росії проти України, прикрашати новорічну ялинку і гучно святкувати Новий рік в родині припинили. Втім, коли жінка почала працювати у ветеранському хабі і тепер тісно спілкується із дружинами і родинами захисників, її думка змінилась.

"Я часто зустрічаюсь з матерями і дружинами військовослужбовців. Вони розповідають, що попри все прикрашають новорічне дерево до свята, навіть ті, хто не має маленьких дітей", — каже Юлія Володимирівна.

Працівниця хабу чує думку військових, значна частина яких вважає, що вони стоять на захисті країни, аби їхня родина могла хоч трішки відчути прийдешні свята, особливо діти. Звісно ж, розслабитися повністю і гучно святкувати вони не зможуть, водночас прикрашаючи оселю отримають приємні емоції.

"Тому цього року я візьму приклад із родин військових і прикрашу ялинку до Нового року", — вирішила Юлія Баранова.

Про те, що ялинка це традиційний різдвяний атрибут українців розповіла директорка Шполянського парку дитячого дозвілля Оксана Різник. У жінки великий досвід роботи з дітьми, зокрема дошкільнятами, у свій час вона навчала їх і розповідала про різдвяно-новорічні традиції.

Резиденція Святого Миколая у Шполі

"Ялинка постійно зелене дерево і символізує вічне життя. Є вірування, що через хвою ялинки на Святвечір до родин приходять рідні, які відійшли у вічність, — розповідає Оксана Семенівна. — Раніше наші пращури прикрашали різдвяну ялинку яблуками, потім ця традиція поступово переформатувалась у новорічні прикраси — іграшки".

Шпола: парк дитячого дозвілля

Оксана Різник зазначила, що прадавні українці чіпляли яблука на ялинкове дерево не просто так. Цей фрукт символізує добро і зло, він є однією із причин гріхопадіння Адама і Єви. А дощик на ялинці відображає змія-спокусника з Едемського саду. Зірка на верхівці дерева — прикраса Різдвяних свят як на вулиці так і в інтер'єрі.

"Прикро, що у радянські часи повністю змінили значення ялинкового дерева, традиційні прикраси перетворили на символи ідейного комунізму, а Вифлеємську зірку замінили червоною радянською зіркою", — поділилась суб'єктивною думкою пані Оксана.

Шпола: парк дитячого дозвілля

Родина Оксани Різник щороку прикрашає ялинку. Використовують штучну, яку купили раніше, тож кошти на живе дерево сім'я не витрачає, водночас свіжа гілочка ялини у хаті має бути — це символ Різдва.

Цікавою ідеєю, навіть жартівливою і бюджетною у соцмережах поділилась талановита шполянка, майстриня декоративно-ужиткового мистецтва Інна Вовк.

"Ідея не моя, втім досить бюджетна і мобільна ялинка", — з гумором каже Інна Вовк.

Редакції "Шполяночки" майстриня розповіла, що не святкує Новий рік і не прикрашає ялинку вдома вже багато років. Для неї важливі Різдвяні свята, Маланка. Улюблений персонаж Інни — Коза, вона навіть виготовила ляльку, яку передала в Острог на Різдвяне диво. Втім Інна Вовк на Новий рік найчастіше відвідує батьків, які запрошують на гостини.

Підсумовуючи загальну думку шполян, більшість новорічну ялинку все ж таки вдома ставитимуть, водночас гучних вечірок люди не влаштовуватимуть.

Коментарі