ІНСЦЕНІЗАЦІЯ ДЕМОКРАТІЇ
Вперше за два роки на посаді голови Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко організував традиційний у минулому часі «круглий стіл» політичних партій району, представлених нині у районній та міській радах
ВО «ЧЕРКАЩАНИ» (17 депутатів у районній раді та 13 — у міській), «Солідарність» та УДАР, котрі об’єднані у Блок Петра Порошенка (відповідно 5 і 4), Радикальна партія Ляшка (5 і 2), ВО «Батьківщина» (4 і 2), «УКРОП» (1), «Громадянська позиція» (3).
Представники ВО «Свобода» (3 і 2) на захід не прийшли.
Зустрітися з місцевим «політичним бомондом» голова РДА вирішив, щоб розповісти про роботу райдержадміністрації за 2016 рік та назвати свої головні успіхи й пріоритети. Так, зокрема, озвучив проблему спаду показників у тваринництві, де скорочується кількість молочного стада, однак урожай зернових перевищив минулорічний. Зазначив, що добре спрацювали в частині ремонтів доріг — лише філією «Шполянський райавтодор» освоєно близько 5 млн. грн.
Поінформував про те, що за обласними рейтинговими показниками галузь культури Шполянщини перебуває на першому місці, освіти — на третьому, що значно покращилося матеріально-технічне забезпечення навчальних закладів, у приміщеннях впроваджені енергозберігаючі заходи. Наголосив, що багато зроблено і у сфері охорони здоров’я — проведено водопостачання до сільських медичних закладів, придбано дві квартири лікарям та чотири будинки дітям-сиротам. Учасникам АТО постійно надаються медичні послуги. Обговорено й проблемне питання допомоги ветеранам АТО в частині виділення земельних ділянок.
Володимир Потапенко назвав цей процес затяжним і «непробивним» на рівні обласного управління Держгеокадастру.
Також районний очільник вважає, що жодного адміністративного тиску на приватний бізнес з боку районної влади не чиниться, з приватними підприємцями утримується постійний діалог щодо збільшення розміру заробітної плати найманим працівникам, підвищення орендної плати за землю, яка нині становить в середньому 5,6% від грошової оцінки, що на 1% більше, ніж торік.
За збором податків Шполянщина займає майже золоту середину — 12-те місце в обласному рейтингу.
Уся ця «карта досягнень», звісно, радує, адже свідчить про спроможність бізнесового сектору сплачувати податки, наповнюючи районну казну, при цьому активно беручи участь у соціальному партнерстві.
А якою саме є роль власне чиновницького апарату в цих заслугах, не сказано було ані слова.
Не згадав чомусь Володимир Потапенко і тему адміністративно-територіальної реформи та децентралізації, яка перебуває нині в пріоритетах урядової політики.
Послухавши годинний спіч про загальний стан у районі, учасники зустрічі перейшли до спілкування. І першою головною темою стали публікації районного щотижневика «Шполяночка+», на яких була побудована майже вся ця зустріч.
А може газета й була головним приводом зібрати політичних «босів» з метою залякування неугодного медіа, редакційна політика якого не співпадає з позицією районної влади?
А щоб не піддатися звинуваченням у тиску на свободу слова, то інструмент обрали вишуканий:
загрібання попелу сторонніми руками. Для цього й запросили відомого своїм порожнім популістським горлопанством голову існуючої лише на папері партійної організації Народного Руху України Віктора Свердела. Його вустами було озвучено бажані для влади меседжі: за інакомислення нацькувати на газету силові органи, СБУ! І це на 26-му році незалежності України, після перемоги Революції Гідності! Тож світлої пам’яті лідер Народного Руху України В’ячеслав Чорновіл, який пройшов крізь пекло репресій за свободу слова, напевно, перевернувся в могилі від слів свого «послідовника».
Діждавшись бажаних і підготовлених кишеньковим «політиком» запитань, голова РДА «мусив» відповідати. Оправданням щодо африканської чуми свиней стало повідомлення про те, що епідемію влада приборкала. Замість карантину вводилися обмеження, які дозволили зняти загрозу для населення і загибелі свиней, мовляв, тепер у районі немає.
Які саме заходи і обмеження застосовувались — знову анічичирк. А партійні діячі і не питали, очевидно, мало орієнтуючись у проблемі. Але на чиєму боці правда, шполяни легко можуть переконатися вже з приходом весняного потепління, коли поки що пригнічений морозами висококонтагіозний вірус активізується у численних трупах, розкиданих по посадках, та продовжуватиме наносити збитки населенню, від якого приховувалася важлива інформація про ситуацію. То де ж неправда?
Дійшло і до «золотих» вішалок, придбання яких депутатська більшість не погодилася здійснювати за рахунок районного бюджету, вважаючи це нераціональним використанням коштів платників податків і хаотичним підходом до обрання пріоритетів. Знову виправдовуючись, Володимир Потапенко висловив свою позицію: попри відмову депутатів товар оплачено за кошти спонсорських джерел і треба радіти, що в школі відтепер оновлено гардеробну.
Після того, як питання стосовно «Шполяночки+» вичерпалися, поговорили і про ряд завдань, які потребують концентрації дій та згуртованості всього політактиву району. У підсумку всі погодилися із тим, що потрібно частіше проводити такі «круглі столи», бо багато питань можна попередньо узгоджувати, ламаючи не один спис за закритими дверима перед тим, як виходити на публічні майданчики. З побажаннями, щоб вистачило на це здорового глузду, учасники зібрання привітали один одного з новорічно-різдвяними святами, сподіваючись увійти в Новий рік із чистими помислами по-справжньому сприяти розвитку Шполянщини. І без чиновницьких рефлексій та популізму.
Наталія СТОРЧАК.
ВІД РЕДАКЦІЇ. Те, що публікації «Шполяночки+» тривожать представників районної влади і впливають на планування їхньої роботи, свідчить про актуальність і популярність нашого видання.
Але ми завжди стояли і стоятимемо за вільне оприлюднення думок і поглядів на всі суспільні процеси, що відбуваються навколо. І якщо вони не співпадають із владними та стають приводом для погроз, мусимо сприймати це як відвертий тиск на колектив редакції.
Якщо владці не розуміють смислового зерна у понятті «свобода слова», то пояснюємо: це право людини вільно висловлювати свої думки, найважливіше з громадянських свобод. Будь-яка форма державного примусу до висловлення поглядів або відмови від них є поза законом! Свобода слова виписана в низці міжнародних і українських документів, серед яких «Загальна декларація прав людини» (ст. 19), «Конвенція про захист прав людини і основних свобод» (ст. 10) і Конституція України, ст. 34 якої стверджує:
«Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб і на свій вибір».