Якби люди так молилися, як моляться наші воїни в зоні АТО, то Україна була б святою державою

На минулих вихідних, 1—2 листопада, представники Народної ради Шполянщини Ігор Зачепа, Сергій Коваль та Дмитро Тищенко з гуманітарним вантажем, який був зібраний жителями Шполи, та адресними передачами нашим героїчним землякам побували в зоні АТО. Дуже рано були в Маріуполі, через деякий час зустрілись з одним з наших вояків АТО, якому земляки з Лебедина передали передачу. Все, що надсилалося, передали безпосередньо із рук в руки. При спілкуванні з ним дізнались, що він був поранений, але на щастя все обійшлось добре. Вразила раптом неприємна новина — півгодини тому на одному з блокпостів стався вибух, де загинуло двоє бійців, один — поранений. Тож небезпека очікує на наших воїнів тут скрізь. Хлопці були дуже раді бачити волонтерів з рідного краю, з вдячністю напоїли їх кавою, очоче спілкувалися з ними. Потім вирушили в інший бік міста, де на їх очікували уже знайомі бійці добровольчого батальйону спеціального призначення «Свята Марія». Були запрошені на недільне богослужіння, в якому беруть участь бійці батальйону. Але, не маючи часу, волонтери рушили далі.

«Якби ви тільки знали, як вони моляться! Якби люди так молилися, як моляться наші воїни в зоні АТО, то Україна була б святою державою», — це слова одного священика, який часто править тут службу Божу.

До стійких холодів більшість добровольчих батальйонів не готова, в них надія тільки на український народ та волонтерів. На генералів, більшість з яких війну використовують у власних цілях, надії у бійців мало. Шполяни запевнили їх, що це була не остання їх поїздка до них і що вдома всі щиро вболівають і моляться за них, чекають живими і, звісно ж, надіються на повну перемогу над окупантом.

Проїхавши близько п’ятдесяти кілометрів, волонтери зі Шполянщини дісталися батальйону «Черкаси». Приємно, що бійці тут забезпечені, в порівнянні з іншими, набагато краще, але більшість з них, зустрічаючи волонтерів, радіють, як діти. Тут також була передана одна адресна посилка з рук в руки, більша частина вантажу була залишена саме тут. Бійці отримали теплі речі, кілька мішків нових валянок, які надавпідприємець Сергій Скотар. Також був доставлений від керівництва району брезент та рулон поліетиленової плівки, дитячі листи та малюнки, продукти, цигарки та все, що зібрали небайдужі шполяни для своїх захисників.

З рештою гуманітарного вантажу волонтери відправились в одну із рот, де несуть службу інші наші земляки. Там повністю розвантажились, хлопці були дуже раді, що приїхали саме до них. «Нам ще ніхто стільки не привозив», — почули від одного з краян. Особлива потреба в польових умовах є в таких продуктах, які достатньо залити окропом, щоб страва була готовою (мівіна, супи в брикетах тощо).

Далі в супроводі поїхали польовими дорогами і лісопосадками, де бачили справжніх захисників з передової. Не зовсім добре одягнуті, трохи брудні від того, що знаходяться в чорній сирій землі, часто на сухому пайку. Але який вони великий мають патріотизм і силу віри! Спілкуючись з ними, відчули їх бойовий дух наскільки високий, що жодних сумнівів в нашій перемозі бути не може. Навіть почуття тривоги применшується, дивлячись в їх упевнені очі.

Волонтери щиро дякують усім небайдужим людям, котрі в скрутну хвилину не стоять осторонь і допомагають нашим захисникам. Саме завдяки вам, тим хто допомагає, здійснюються ці поїздки в зону АТО. За небайдужість до питань забезпечення потреб військовослужбовців — учасників антитерористичної операції на сході України — велику подяку волонтери висловлюють Нелі Кабай, усім лікарям, фармацевтам, всьому колективу Шполянської поліклініки, а також лікарям-пенсіонерам. Слова подяки висловлюється Михайлу Сідлецькому (Група компаній «ЛНЗ») за забезпечення пальним, підприємцю Павлу Мальчику за продукти, фермеру Олександру Орлову за грошову допомогу, жителям вулиць Таранця та Попова, депутату міської ради Дмитру Тищенко, який не пошкодував свій автобус для доброї справи. Наші захисники вдячні за те, що про них не забувають, допомагають. Україна сильна своїм потужним народним духом, тож МИ ОБОВ'ЯЗКОВО ПЕРЕМОЖЕМО. Слава Україні! Героям Слава!

Юрій ГЛАДЕНКО (фото автора).

Юна патріотка Влада КОВАЛЕНКО підготувала захисникам подарунки.