Вночі на Черкащину прибув евакуаційний потяг з Донеччини

На Черкащину у ніч на 7 жовтня евакуаційним потягом приїхали з Донеччини 44 людини. Для них приготували місця в трьох громадах області. Де саме не розголошують в цілях безпеки, розповіла Суспільному заступниця начальника ОВА Наталія Кравченко.

Потяг прибув о другій годині ночі. Один із вагонів — евакуаційний. Серед тих, кого зустрічають рятувальники — Юрій Алтун з Торецька. Під час евакуації встиг взяти одяг та свого товариша — кішку Анфісу.

“Ми думали що обійдеться, а тут як прилетить ФАБ, всіх убило. Я з ним залишився (показує на кота – ред.). Страшно, дуже страшно”.

Всі речі переселених вантажать на причіп трактора. Поруч — Ірина Солодчук, разом з братом виїхали з Покровська.

“Там ще народу повно. Ну «приліт» був і я — все, вирішила що вже все. Це вже останнє. Тому що може бути «приліт» у мій дім. А влучило у будинок біля школи. Скло вилетіло, і я сказала: більше я тут не буду. Куди вже поїхати, але треба їхати. Що змогли, те й забирали. Речі, щось попоїсти, взуття, постіль, що змогли те й брали”, — розповіла пані Ірина.

З дороги всіх пригощають чаєм, печивом та локшиною. Поруч вже чекають автобуси, якими їх повезуть у нову домівку. На таку турботу не сподівався, розповів переселенець з села Горіхове Покровського району Артем Іванов: “Гостинно прийняли нас, погодували, напоїли. Все добре. Перші емоції, як виїхали з рідного міста, — це була якась невизначеність”. “Були пригнічені дуже сильно, тому що ситуація у нас дуже напружена. Зараз ми задоволені. Дякуємо за допомогу, хлопці молодці, що дружньо все роблять, що ми не самі ці сумки тягаємо, а нам допомога велика”, — додала Таміла Іванова. До останнього, додала пані Таміла, сподівалися, що ситуація покращиться. Та все ж довелося з чотирма дітьми їхати у безпечне місце. Вдома ще залишився чоловік пані Таміли: “Там тварини у нас: корова. Я ж за собою не потягну. Не змогли ні продати, ще й бичок”.

Особисто зустрічає евакуаційний потяг вперше, розповіла спеціалістка з соціальної роботи однієї з громад Наталія Куліш. Та вже для кожного підготували місце.

“Закуповували додатково техніку, в нас був попередньо список тих, хто має бути, облаштовували на приблизну кількість людей у кожній кімнаті. До себе ми беремо 19 людей. Це і діти і дорослі і люди з інвалідністю, навіть коти”, — пояснила пані Наталія. Приїхали допомогти рятувальники. Цього разу їх 24, пояснила речниця Головного управління ДСНС в області Юлія Норовкова: “Люди приїжджають до нас різні. Є маломобільні, є які взагалі не ходять, от власне тут і потрібна допомога рятувальників. Окрім речей ми ще допомагаємо людям фізично. Працюють з ними психологи, тому що люди розгублені, людям необхідна допомога”.

Із 44 переселених — 12 дітей та троє людей з інвалідністю. Нині головна мета — надати всю необхідну допомогу, аби люди швидко адаптувалися до нового життя, пояснила заступниця начальника обласної військової адміністрації Наталія Кравченко. “У місця тимчасового проживання ми направляємо бригади лікарів, якщо потрібно забираємо на лікування. Тому що люди потребують не тільки фізичної підтримки, а й психосоціальної підтримки. Виїжджає обов’язково і психолог, юристи, якщо є проблема з документами, то допомагаємо оформляти документи. Тобто вся допомога відразу надається. Ми будемо все робити аби вони (переселенці – ред.) адаптувалися якнайшвидше до такого життя в тилу”, — додала Наталія Кравченко.

Зі слів Наталії Кравченко місця для подальшої евакуації на Черкащині є. А в разі необхідності готові облаштовувати додаткові.

Джерело: Суспільне Черкаси

Коментарі