ВО «ЧЕРКАЩАНИ» йде на місцеві вибори, щоб розвивати міста й села рідного краю

 ВО «ЧЕРКАЩАНИ» нині посідає чільне місце серед політичних утворень. До чого праг­не об’єднання, яку мету ставить перед собою? Ці та інші питан­ня оприлюднили представники об’єднання перед широким зага­лом журналістів області на прес-конференції 7 вересня.
Головне, аби ці люди
реально працювали на благо
Шевченкового краю
Заслужений працівник сільського господарства України, член політради ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Петро Душейко наголосив, що доцільність такого утворення була продикто­вана практичним досвідом, який засвідчив, що місцевими проблема­ми розкручені партії опікуватися не будуть. Тільки той, хто сам живе і працює на Черкащині, може справді вирішити проблеми людей, які живуть поруч, — упевнений Петро Душейко.
— Ми не вчора з`явилися і не під вибори, — зазначив він. — Ми роками працюємо й розвиваємо рідні міста та села, турбуємося про вирішення про­блем громад.
Петро Григорович підкреслив, що для ВО «ЧЕРКАЩАНИ» не є принци­повою партійність тих, хто доєднався
 до об’єднання. Головне, аби ці люди реально працювали на благо Шев­ченкового краю. Вирізняє об’єднання з-поміж інших політичних формувань колегіальність прийняття рішень, відсутність лідера в класичному ро-зумінні, на імідж якого працювала б вся організація.
Центральна влада
не надто дослухається
до голосу людей із місця
Валентина Коваленко, голова Черкаської обласної ради, яка висло­вила свою підтримку ВО «ЧЕРКАЩА­НИ», зауважила, що нині центральна влада не надто дослухається до го­лосу людей із місця.
— Я вже не вірю партіям, — зізналась вона. — Для них поняття відповідальності за свої слова вже просто атрофоване, разом із совістю та честю. Нам треба об`єднатися на­вколо сили рідного краю. І такою си­лою для гуртування є ВО «ЧЕРКАЩА­НИ».
Про рішення Всеукраїнського об`єднання «ЧЕРКАЩАНИ» брати участь у місцевих виборах повідомив під час прес-конференції секретар Політичної ради ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Анатолій Семинога. Воно ухвалено на з’їзді об’єднання.
— Прийнято рішення направити кращих представників до місцевих рад і ми впевнені, що люди на місцях нас підтримають, — заявив він.
Нині для такої впевненості у ВО «ЧЕРКАЩАНИ» є всі підстави. Адже більшість людей підтримує ідею об`єднання черкащан в єдину політичну силу. Це показують дані опитування 25 тисяч жителів області, проведеного волонтерами Всеукраїнського об’єднання «ЧЕРКАЩАНИ» в обласному центрі та всіх районних центрах Черкащини.
Ми знаємо проблематику
по кожному місту та району
— Ми також опитали людей щодо проблем, які їх турбують, — розповів на прес-конференції секретар ради Черкаської обласної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Олександр Коваленко. — Ми знаємо проблематику по кожному місту та району і наша програма буде спрямована на вирішення проблем людей, які живуть на Черкащині.
Говорячи про проблеми міста Черкас, секретар Черкаської міської організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Павло Карась наголосив на головній проблемі: це — незадовільний стан доріг.
— Ми не платитимемо з бюджету за ямковий ре­монт на дорогах, — сказав він. — Ми платитимемо лише за якісні дороги на Черкащині!
Людей, як гриби,
потрібно відділяти — де «отруйний»,
а де — «справжній»
Підтримав колег по об`єднанню і голова обласної Спілки воїнів АТО «ЧЕРКАЩАНИ», військовий комісар Шполянського району, підполковник Олек­сандр Тіхонов.
— За роки Афгану і рік у зоні АТО переконав­ся, що земляки завжди приходять на допомогу й підтримують один одного, — сказав він. — Тому сьогодні, демобілізувавшись із армії, ми разом із тими людьми, які підтримували нас на фронті. Це — ВО «ЧЕРКАЩАНИ».
Олександр Іванович додав у розмові з журналістами, що досвід двох воєн дозволяє йому розрізняти людей: є псевдопатріоти, а є люди, котрі віддано служать своїй державі, не випинаю­чись, роблять значний вклад у суспільну справу, на благо своєї землі. Їх, як гриби, потрібно відділяти — де «отруйний», а де — «справжній». Наприклад, є хлопці, котрі напоказ носять вишиванки та стри­жуть оселедці на голові, а при отриманні повістки всіляко ухиляються від мобілізації, взагалі зника­ють. Я вважаю, що такі люди не мають морально­го права пропагувати національні атрибути, якщо самі не достойні їх...
— Кожен має займатися своєю справою у житті. Це моє глибоке переконання! — розповідає далі пан Тіхонов. — Хтось достеменно володіє військовою справою — він воює на фронті, а хтось знається на економці та фінансах, успішний в бізнесі — він вносить значний вклад у розвиток інфраструктури рідного краю: будує дороги, ремонтує заклади гуманітарної сфери, підтримує спорт, а головне — наповнює бюджет країни. В ідеалі я б бажав як­найшвидше країні сформувати професійну армію зі спеціалістів, щоб не доводилося, як сьогодні, вилучати механізатора із господарства в час жнив з метою мобілізації. Це вдасться досягти завдя­ки свідомій громадянській позиції таких людей як голова наглядової ради «ЛНЗ» Дмитро Кравчен­ко і команда молодих лідерів із великим багажем здобутків. Саме вони складають основу у підтримці головної скарбниці нашої держави, саме вони безкорисливо допомагають сьогодні воїнам АТО, підтримують не лише Шполянську районну спілку воїнів АТО, а й обласну організацію.
Від «ЧЕРКАЩАН»
балотуватимуться люди з Майдану
На запитання про конкретні прізвища, які зай­муть виборчі списки від партії ВО «ЧЕРКАЩАНИ», Валентина Коваленко відповіла:
— Черкащани — це всі ми з вами, всі, хто тут живе. Зі мною у політичну команду «ЧЕРКАЩАН» прийдуть люди, які були на Майдані, які мужньо вистояли, які були небайдужими, які зробили все можливе, щоб у нашій області був лад. Тому ви бу­дете приємно здивовані тими кандидатурами, які з’являться у наших списках», — заінтригувала Ва­лентина Коваленко.
Наталія СТОРЧАК (фото автора).