Перехід системи охорони здоров'я на страхову модель почнеться вже в 2017 році і триватиме три роки. Як повідомили УНІАН у Міністерстві охорони здоров'я, трансформація системи стартує із запуску сімейної медицини європейського зразка на базі наявної первинної ланки української системи охорони здоров'я (поліклініки, амбулаторії, центри первинної медико-санітарної допомоги).
Заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк зазначив, що за минулі в Україні 25 років був розроблений 21 законопроект про введення страхової медицини.
«Багато хто з них передбачали створення великих бюрократичних структур або перенаправлення бюджетних потоків у чиїсь кишені. На щастя, Верховна Рада не дозволила цього. Мета нашої команди — почати запускати страхову модель медицини на практиці вже в 2017 році, і ми знайшли спосіб зробити це з мінімальними і зрозумілими всім змінами в законодавстві», — сказав Ковтонюк.
За його словами, українці зможуть вільно вибирати сімейного лікаря та педіатра для своїх дітей і укладати з ним прямі договори з чітко прописаним обсягом послуг, гарантованих і оплачених державою.
«У разі, якщо пацієнта не задовольняє сімейний лікар, він зможе його поміняти. Сімейні лікарі видаватимуть довідки в дитячий садок, школу, басейн. Прив'язка до місця проживання скасовується. Наша мета — лікар кожній родині. Сімейний лікар повинен стати агентом сім'ї в системі охорони здоров'я, направляти, стежити за здоров'ям і забезпечувати всю первинну діагностику. Сім'я повинна йому довіряти, а для цього лікар повинен бути мотивований насамперед фінансово», — сказав Павло Ковтонюк.