Шполянська ОТГ-2020: рік розвитку і позитивних змін

Безпечну, комфортну, сучасну, з європейським майбутнім, високими можливостями і досягненнями  — такою жителі  Шполянської ОТГ хочуть бачити свою громаду. 

–Четвертий рік поспіль ми ставимо амбітні цілі, і нашій команді вже вдалося багато чого досягнути, – зазначає міський голова Сергій Кравченко. – Люди вкотре виявили нам довіру очолити громаду, тому ми не зупиняємось і продовжуємо рухатись вперед у напрямку позитивних змін.

Про зміни, які відбулися в Шполянській ОТГ у 2020 році, міський голова Сергій Кравченко розповів жителям громади у своєму відеозвіті.  

- Повністю завершено процес децентралізації. У складі ОТГ  —  20 сіл і місто Шпола, як адмінцентр.

- Бюджет громади на кінець року склав 213,4 млн грн  (213 375 066 грн),  з яких власні надходження  156,8 млн грн (156 786 147 грн), офіційні трансферти – 56,6 млн. грн. (56 588 919 грн).     

- Збудували   понад 44 тис. м2 доріг, на що спрямували 23 млн грн коштів міського бюджету  і майже 2,5 млн грн освоєно на поточний ремонт доріг

-Продовжили роботу із відновлення тротуарів: покладено   тротуарної плитки на суму 4 млн грн.

ЖКГ

- Значно покращили водозабезпечення жителів громади  питною водою.   У місті реконструювали мережу водопостачання Південно-Східного (Мар’янівського) масиву та біля цукрового заводу. 

- Збережені тарифи на водокористування та обслуговування каналізації на рівні 2018 року. 

-Цього року безперебійно обслуговувались 7 свердловин, 2 з яких пройшли гідродинамічне очищення, задля підвищення тиску води;

-Впорядковано міське сміттєзвалище, встановлено освітлення, відеокамери спостереження та охорону, що забезпечує громадянам належне поводження із твердими побутовими відходами.

-  Облаштовано зупинки громадського транспорту та оновлено дорожні знаки;

-  Проводилося постійне озеленення територій населених пунктів громади та санітарна обрізка дерев;

  Підтримка ОСББ

У 2020 році створено  3  об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. За цільовою Програмою із місцевого бюджету на підтримку об’єднань виділено  75,0  тис грн.

Участь у всеукраїнському проєкті Будуємо Україну Разом

Завдяки волонтерам із різних куточків України, активним містянам та комунальникам вдалося реалізувати мрію жителів громади — відновити простір для дозвілля на місці колишнього танцмайданчика біля Червоного ставу. А також, волонтери допомогли з ремонтами в оселях  родинам, які дуже цього потребують.  

Охорона здоров’я

-За рішенням депутатів  збільшили суму коштів резервного фонду місцевого бюджету на 300 тис. грн, які за потребою  використовували на боротьбу із коронавірусом;

-Встановили премії медпрацівникам вторинної ланки охорони здоров’я (багатопрофільної лікарні), які лікували і продовжують лікувати хворих на COVID-19. До основної заробітної плати  медики отримали ще по 5 тис. грн.

-У закладах охорони здоров’я Шполянської міської ОТГ продовжили поточні  та капітальні роботи загальною вартістю 1899,6 тис грн. 

-Лікарі Сигнаївської амбулаторії загальної практики сімейної медицини отримали зручні і комфортні умови у наданні медичних послуг.  У пункті щеплень  медзакладу провели поточний ремонт  —  повністю відремонтували підлогу і стіни, оновили стелю та освітлення. Придбали новий електрокардіограф, який також   можна використовувати на викликах. 

-Паралельно провели ремонтні роботи у фельдшерсько-акушерських пунктах громади.

Освіта

-У 2020  на галузь освіти витратили 52,1 млн грн. Провели капітальні та поточні ремонти будівель і приміщень.

-У трьох сільських навчальних закладах об’єднаної громади встановили бойлери для подачі теплої води у санвузлах, рукомийниках шкільних їдалень. 

-Приділено значну увагу  ремонту харчоблоків закладів освіти — зроблено поточний ремонт у їдальні сільської школи села Капустине.

-Продовжується комп’ютеризація закладів загальної середньої освіти. Школи забезпечені комп’ютерною технікою, телевізорами та шкільними меблями. Загалом на це із міського бюджету виділено понад 150 тис. грн.   

-На умовах співфінансування державного та місцевого бюджетів придбали новий шкільний автобус, який використовуватимуть для підвезення учнів та вчителів до закладів освіти громади.

-У закладах дошкільної освіти за кошти міського бюджету проведені поточні та косметичні ремонти, придбані  меблі, технічні засоби навчання, роздатковий, дидактичний  матеріал. 

-У міському садочку № 5 «Калинка» створено ресурсну кімнату, оснащену  меблями, сенсорною доріжкою.

-У 2020 році розширили перелік вивчення профільних предметів у Шполянському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті, а саме: додали новий навчальний профіль  — «Майстер манікюру» 

Спорт

-Влітку 2020 року  реалізували маштабний для громади проєкт — побудували  міні-футбольне поле біля міської гімназії № 3.  Роботи велись близько трьох місяців за рахунок коштів міського бюджету у сумі майже 1,5 мільйони гривень. 

-Створили громадську організацію «Федерація футболу Шполянської ОТГ», яка об’єднала в собі всіх любителів футболу міської громади, як  дорослих  так і малих.

Культура  

-Талановиті діти нашої громади сягнули сходинки  найкращих танцівників Європи та світу, адже взяли участь у дистанційних міжнародних, Всеукраїнських, обласних онлайн-конкурсах, де отримали найвищі нагороди.

-Влітку 2020 року  відзначили талановитих дітей нагородами  «Гордість Шполянської громади».  Обдаровані дівчата та хлопці отримали сертифікати із грошовими преміями в умовах карантинних обмежень, профінансованих із міського бюджету у сумі 119 тис. грн.

- Проведені капітальний ремонт КК «Космос» та поточні ремонти філій закладів культури громади. Придбано нові інструменти та музичний інвентар.

ЦНАП   

Приміщення ЦНАП на сьогодні відповідає сучасним вимогам надання якісних адміністративних послуг. На сьогодні в Центрі жителі громади  мають можливість отримати 208 видів послуг.   Серед них послуги у сфері соціального захисту  населення: субсидії, пільги, допомоги. Та адміністративна послуга «єМалятко». 

Громадський порядок  

-Працівники комунального підприємства «Муніципальна інспекція» здійснюють контроль та забезпечують порядок благоустрою  у місті і населених пунктах громади. 

-За звітний період роботи інспекторами проведені рейди з виявлення порушень  правил благоустрою в сфері екології та санітарного стану, в результаті чого були складені протоколи за порушення  правил благоустрою.

Спільно з працівниками поліції проводилась роз’яснювальна робота серед жителів громади з приводу карантинних обмежень. 

 Служба у справах дітей 

-На сьогодні на первинному обліку перебуває  99 дітей  та  1 дитина із статусом постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

-Службою  взято на квартирний облік четверо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких одна дитина-сирота отримала житло цього року. 

-З метою забезпечення належних умов для виховання та розвитку дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування  прийняті програми за якими виплачено 130 720 грн.

-Для матеріально-побутових, медичних проблем дітей-інвалідів з діагнозом «дитячий церебральний параліч» (ДЦП) виплачено   55 860 гривень;

 -З метою забезпечення виконання завдань в частині соціального захисту населення відшкодувано за проїзд хворим з хронічною нирковою недостатністю, суму 48 742, 64 гривень.

Діяльність міської ради

За минулий рік депутати затвердили земельні ділянки площею 88 га сорока семи учасникам бойових дій на території ООС/АТО. Дозвіл на отримання землі отримали 17 осіб площею 34 га. Десятьом учасникам АТО (атовцям) погодили передачу у власність земельні ділянки, орієнтовною площею 20 га для ведення особистого селянського господарства. 

Також проведено 18 засідань виконавчого комітету, на яких в інтересах громади прийнято близько пів тисячі рішень.

– Попереду ми маємо  багато амбітних і важливих планів, які будемо продовжувати реалізовувати в майбутньому, – зазначає міський голова Сергій Кравченко. – Вдячні кожному, хто долучається до оновлення міста і сіл міської ОТГ, всім небайдужим громадянам, які активні та ініціюють зміни у нашій громаді.