Вустами дітей до нас істина промовляє

Юні шполяни про День Гідності і Свободи

   Ярослав ГУКАЛО:

   — Людині притаманне почуття гідності, але у кожного воно різне: для одного — це гордість і непокора, а для іншого — вміння відстоювати свою точку зору, переконувати інших.

   На мою думку, в українців почуття гідності закладене на генетичному рівні. І наша історія є тому підтвердженням. Згадати хоча б досягнення великих київських князів, визвольну боротьбу доби козацтва, а юнаки з Небесної сотні є сьогоденним прикладом високої національної гідності, які, не задумуючись, відали своє життя за свободу і незалежність країни. Через це маємо авторитет і повагу в світі.

   Кожний громадянин, який гідно себе поводить, створює державу, яка неодмінно посяде високе місце серед світової спільноти. Я в це вірю. Бо Україна — це країна гідних людей.

 

   Анастасія БУБАРЕНКО:

   — Річниця Майдану нагадує нам про те, що ми, українці, — волелюбний народ. Для мене День Гідності — важлива подія, оскільки наші співвітчизники цього дня вийшли на Майдан Незалежності для висловлення своїх позицій та інтересів суспільства. Майдан став прикладом щирого патріотизму з боку молоді, хоча молоде покоління вважали байдужими до всіх подій. Та саме вони почали відкрито висловлювати думки на площі Києва. Мені дуже прикро і боляче усвідомлювати, що люди постраждали від політично-злочинного режиму, відстоюючи суспільні інтереси. Ми повинні пишатися такими нащадками роду козацького, які і зараз захищають кордони нашої держави, сміливо борючись з ворогами на фронті. В цей день хочеться, щоб всі люди України відчували гордість за свій народ та його прагнення до волі, як відчуваю це я.

   

 

 

 

Сергійко ШИМІЛІН:

  — Мені було всього шість років, коли по телевізору постійно показували  страшні події, а мама всіляко намагалась мене відгородити від екрану. Тоді я думав, що це справжня війна розпочалась у країні, в якій я живу. Надовго запам’ятав епізод, коли кремезні чоловіки у шлемах з величезними щитами били жінку у червоній куртці. Плакав… Не міг зрозуміти, за що? Мама пояснила, що це революція — боротьба народу за незалежність, краще майбутнє і європейський вибір. А потому дізнався й про величний подвиг Героїв Небесної Сотні.  Відтоді зрозумів і відчув всім серцем, як люблю її, Україну. І якби на той час я був би дорослим, то теж став учасником Майдану.