Виховання духовно багатої, творчої особистості: дитсадок «Калинка» відзначає своє 40-річчя

Дитсадок «Калинка» – дошкільна установа нового типу

Чотири десятиріччя тому, у січні 1982 року, на вул. Лебединській у м. Шпола з’явився новий дитсадок «Калинка», який став не лише окрасою міста, а й новою сучасною дошкільною установою, яка  полюбилась багатьом юним шполянам та їхнім батькам.

 На той час у дошкільному закладі працювало 12 груп та  відвідувало 320 дітей.

Першою завідувачкою садка була призначена Катерина Іванівна Голобородько. У липні 1982 року на цю посаду була призначена Таїса Дмитрівна Тарнавська, яка пропрацювала завідувачкою 31 рік.

Перші роки роботи дитсадка відзначилися великим творчим злетом:формувався колектив однодумців, зміцнювалася навчальна та матеріальна база. Колектив «Калинки» активно працював над розбудовою садка нового типу. 

На території садка збудовано теплицю,автомістечко,басейн для дітей.У садочку запроваджується вивчення англійської мови,використовується кабінетна модульна система навчання, де діти знайомляться з найпростішими формами електронного програмування. Відкриваються групи цільового розвитку: художньо-естетичного та природничого. Започатковано конкурс на кращого вихователя року,створюється жіночий ансамбль «Калина». Колектив садочка живе активним життям  міста та району.

Нові напрямки роботи, співпраця з міською школою №2

У 90-ті роки зменшилась кількість дітей і це призвело до скорочення груп та працівників.У дитячому садку залишилося всього три групи і 23 працівники у штаті – вихователі О. Дробот, Н.Завгородня, О. Солонар, В. Ясинова, В.Остапенко, муз керівник Ж.Тарнавська, інструктор з фізкультури Л. Меркотан, столяр М. Петрунь, які спрямували свої зусилля на збереження і примноження слави дитячої установи. З 1992 року значна увага приділялася побудові спільної роботи зі Шполянською школою №2. За ці роки близько 1200 вихованців садочка стали учнями цієї школи. 

Рішенням міської ради в дитсадку розміщують класи-шестирічки. У 2005 році відкрито й групу раннього віку «Сонечко». Створено 

консультативний логопедичний пункт роботи з дітьми,що потребують корекції мови,з якими працює вихователь-логопед М.Криворучко.

У 2011 році 25 маленьких шполян переступили поріг щойно відремонтованого приміщення – у «Калинці» з’явилась друга молодша група «Дзвіночок».

Одним із напрямків роботи дитсадка є туристично-краєзнавча діяльність, працює гурток «Ми-туристи»,на заняттях якого діти знайомляться з історією рідного краю,його звичаями та побутом,видатними людьми,з ними проводяться екскурсії та походи визначними місцями Шполянщини.

У 2013 році садок очолила Людмила Анатоліївна Колісник.

У 2015 році відкрита нова група «Ромашка» для дітей молодшого віку,яка наповнилась веселими голосами маленької дітвори. А в 2016 році у дошкільному закладі відкрили ще одну додаткову групу «Ялинка»,яка прийняла 25 дітей.

З відкриттям нових груп колектив дошкільного закладу поповнився молодими спеціалістами.

Формування духовно розвиненої особистості

Сьогодні дитячу установу очолює Людмила Михайлівна Струк. У садочку створені всі належні умови для комфортного перебування,навчання та дозвілля дітей.

– У нашому закладі сьогодні навчається та виховується 128 дітей, працює 49 працівників, з них 26 педагогів, 23 обслуговуючого персоналу, розповідає директорка. – Заклад проводить роботу над розвитком особистості дитини, її творчих та розумових здібностей через реалізацію проблеми «Формування гармонійно розвиненої, духовно-багатої, оптимістично та патріотично налаштованої життєво-компетентної творчої особистості дошкільника в умовах гнучкої системи освіти».

У 2019 році в закладі дошкільної освіти відкрито першу інклюзивну групу для дітей з особливими освітніми потребами.  Щоб зробити навчання особливих дітей максимально комфортним, створено ще три інклюзивні групи, функціонує ресурсна кімната, яка оснащена різноманітним ігровим, розвивальним та релаксаційним обладнанням, що дає змогу організувати заняття з дітьми всім спеціалістам закладу дошкільної освіти, як в індивідуальній так і в груповій формі. 

–За кошти Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади придбано необхідні меблі та оснащення. Робота в ній дає змогу дітям повноцінніше аналізувати інформацію про навколишній світ, що надходить до них через сенсорні канали, стимулює нервову систему, полегшує взаємодію з оточенням та поліпшує фізичне і психологічне самопочуття дітей, – зазначає Людмила Струк.

Сьогодні в закладі працюють гуртки «Весела аеробіка» – керівник Людмила Меркотан, «Барвистий світ» (художньо-естетичний розвиток) – керівник Світлана Бойко; «Театрал» (театралізована діяльність) – керівник Олександр Фуркало.

Батьки спокійні за своїх діток, бо у адміністрації ЗДО на постійному контролі дотримання санітарно-гігієнічних вимог до умов та режиму виховання дітей.

 І сьогодні «Калинка» квітує. Маленькі шполяни залюбки поспішають до свого улюбленого садочка, де їх люблять і піклуються  про них. Згодом, ставши школярами, згадують роки, проведені у дитячому садочку, як найкращі у своєму житті.