Як Бабай хотів зіпсувати свято шполянським малюкам

  Справжній передноворічний трилер розгорівся у віртуальній мережі напередодні відкриття головної ялинки Шполянської громади.

Як у гостросюжетних казкових сценаріях, злий Бабай задумав зіпсувати зустріч Нового року, вкрасти гарний настрій та посіяти чорну ворожнечу.

Нічого кращого не зміг він вигадати, як написати у соцмережах жалісливий допис, приправлений вкраденими в Інтернеті сльозливими малюнками про те, як нібито, біля Лебединської школи по-злодійськи зрубали ялинку. От тільки весь цей дутий, як мильна булька, «скандал» більше на елементарну жагу помсти міському голові схожий.

  Не може досі пережити свою ганебну поразку злий і мстивий Бабай на квітневих виборах до Шполянської громади. Залишившись наодинці зі своїми комплексами і образою на весь світ, він розмножив власні акаунти у мережі Інтернет під різноманітними псевдоіменами. Примітивні звинувачення, подекуди смішні й безглузді, щодня з’являються у дописах бабайового «диванного батальйону». А пише він сам за всіх видуманих «бійців-однодумців», як оті нардепи-кнопкодави голосують: один за тридцятьох!

  До чого ж тут ялинка? А виявляється, на думку Бабая міський голова, «безсовісний», зрубав живе дерево. Та не просто зрубав, а «відібрав у дітей», бо росла ялиночка біля Лебединського НВК №3. «Діти плачуть і причитають», а допомагає їм плакати ще й якась міфічна сова. Тож усі, хто радіє новорічно-різдвяним святам і красивій ялинці у Шполі, є «бездушними і безсоромними подільниками мера»!

  Та все виявилось набагато прозаїчніше і пояснили це посадові особи, які безпосередньо відповідали за цю справу. Директор Лебединського НВК №3 Сергій Осаула дохідливо розтлумачив, що стара ялина, якій налічується майже 60 років, довгий час була предметом для тривоги, адже росла між двома крилами шкільної будівлі і корінням наносила значну шкоду фундаменту.

  — Давно вже було прийнято рішення зрізати дерево, але довго не знаходили того, хто б нам у цьому допоміг, — каже Сергій Олександрович. — Справа ж бо зовсім непроста. Наш колектив вдячний міській раді, що зробили цю роботу, чим позбавили школу від небезпечних наслідків. До речі, учні школи давно компенсували цю втрату, посадивши горіховий сад на території школи.

  А дізналися в міській раді про небезпечну лебединську ялинку завдяки директору станції юних техніків Лілії Усик, яка влітку побувала у Лебединському НВК зі своїми вихованцями з майстер-класами. Тоді ж і дізналася про аварійну ситуацію.

  А під час оргкомітету до новорічних свят запропонувала розглянути можливість силами комунальних служб допомогти вирішити проблему у Лебединському НВК і водночас отримати для міста гарну головну ялинку. Що було й зроблено. І до речі бюджетні кошти зекономлено і святковий настрій забезпечено.

  А що ж наша зелена героїня? А вона стоїть, прикрашена на центральній площі на радість дорослим і малим, замість того щоб піти на щепу та дрова, як це зазвичай буває з аварійними та хворими деревами. А невдоволені сіють розбрат і ненависть на сторінках Інтернету, прикриваючись фальшивими акаунтами у «Фейсбуці», бо ж сміливості не вистачає сказати в обличчя, те що думаєш. І в цій ситуації можна сказати лише одне. Отже, все правильно робиться в Шполянській ОТГ, раз нічого більше не віднайшли, як причепитись до аварійної ялинки, навколо здійняти бучу за Шекспіром — багато галасу з нічого.

  А вам, шановні наші читачі, шлемо вітання з прийдешніми новорічними святами та бажаємо завжди відрізняти здорове зерно істини від брудного бур’яну.

 Сергій ЗУБАТОВ