Як декомунізувалася Шполянщина

9 квітня минулого року в Україні набув чинності закон «Про засудження комуністичного та націоналсоціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». На виконання його положень на Шполянщині проводилися відповідні роботи, а також іще раніше — відповідно до рішення міської ради №35-1/VІ від 22 лютого 2014 року «Про демонтаж пам’ятника В.І.Ульянову (Леніну) на центральній площі м. Шпола», центральну площу міста перейменовано на площу Героїв Майдану.

У Шполі перейменовано 50 вулиць, що носили назви, пов’язані із комуністичним режимом. Чотирма виконкомами сільських рад прийняті також рішення щодо перейменування вулиць: у Лебедині перейменовано 17 вулиць, у Матусові — 4, у Лозуватці — 7 вулиць, у Терешках — 6 вулиць.

Не перейменованими у визначені терміни залишилися вулиці у селах Мар’янівка — 3, Журавка — 8, Іскрене — 2, Сигнаївка — 3, Кримки — 1, Васильків — 7. Виконкомами цих сільрад подані пропозиції щодо перейменування вулиць та провулків Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Черкаської облдержадміністрації, до якої перейшли повноваження виконувати положення законів про декомунізацію після 21 лютого 2016 року на територіях тих населених пунктів, виконкоми рад яких цього не зробили.

Ганна ШВЕЦЬ.