Як отримати ваучер на безкоштовне навчання від Служби зайнятості?

Продовжується реалізація програми Служби зайнятості щодо підтримки конкурентоспроможності громадян на ринку праці шляхом видачі ваучерів на навчання громадян. На підставі ваучера здійснюється перепідготовка, спеціалізація та підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями, які є пріоритетними в економіці. На сьогодні ваучер на навчання можна отримати за 31 професією та 22 спеціальностями. Найвищим попитом в регіоні наразі є працівники у галузі торгівлі та кухарі.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (з 1 липня 2019 року становить 20 070 грн.). Ваучер видається одноразово. Якщо вартість навчання перевищує вартість ваучера, особа або роботодавець може оплатити різницю. Право на отримання ваучера мають:

- особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, до досягнення ними пенсійного віку;

- колишні військовослужбовці, працівники органів внутрішніх справ, податкової міліції та Державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку зі скороченням штату або за станом здоров’я до досягнення ними встановленого пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років;

- особи, звільнені з військової служби після участі в подіях на Сході, з числа інвалідів до отримання права на пенсію;

- внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності роботи.

Де отримати ваучер у Шполі?

– Для того, щоб отримати ваучер для проходження перепідготовки, спеціалізації та підвищення кваліфікації необхідно звернутись до Шполянської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості. Тут працівники проведуть інструктаж та підкажуть, як написати заяву та заповнити анкету. Ваучер не видається особам, які не мають професійно-технічної або вищої освіти; особам, які проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття; особам, які зареєстровані у центрах зайнятості як безробітні. Отримавши ваучер, людина може пройти навчання за професіями та спеціальностями відповідно до затвердженого переліку, а також самостійно обрати форму та місце навчання, – коментує начальник відділу активної підтримки безробітних Шполянської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Наталія Демченко.