Як позбутися  «живучого» портулаку

Багато тисячоліть тому нікому і в голову не приходило шукати способи вивести портулак. Він широко поширювався в кулінарії і використовувався як лікарська трава.

Квітучий яскравий килим виглядає дуже привабливо, але краще позбутися його якомога швидше. В одному грамі міститься понад 3000 насінин. Розподілившись по городу, вони можуть сходити ще 10 років.

Якщо ви не любите експериментувати і не готові приготувати страву з портулаком, поспішіть видалити його з грядок.

Як із будь-яким іншим бур`яном, боротися з ним на городі можна двома методами: механічно; хімічно.

Регулярна прополка

Якщо ви хочете нагострити сапу і за день позбавити город  бур`яну, змушені вас засмутити. Єдиний спосіб прополоти городню ділянку — висмикування пагонів вручну. Одягніть рукавички і приготуйтеся до кропіткої довгої роботи. Паростки легко висмикуються з вологої землі. Не допускайте, щоб вони зміцніли.

Кращий спосіб запобігти сильному заростанню городу — регулярна прополка, яку потрібно проводити ще з середини квітня. Основна помилка полягає в тому, що в жодному разі не можна послаблювати або надрізати надземну частину бур`яну. Травмований корінь починає швидко розмножуватися, зміцнюючись у грунті. Таким чином, ви тільки нашкодите своїй ділянці. Замість очікуваного позбавлення  бур`яну ви збільшите площу її зростання. Вирвані паростки потрібно віднести у віддалене місце і дочекатися, поки вони засохнуть.

Мульчування

Це популярний природний спосіб вивести бур`яни зі своїх грядок. Щоб прибрати портулак, підійде мульчування органічними і неорганічними матеріалами. До органічних матеріалів належить стружка і кора дерев, тирса, листя і скошена трава. Неорганічна мульча: чорна плівка, галька або гравій. Мінусами матеріалів першої групи є приваблення слимаків і комах. Землю засипають шаром мульчі не менше 5 см. Мульчування не тільки допомагає позбутися шкідливих рослин. Воно зберігає температуру ґрунту і захищає її від перегріву, пересихання і ерозій, дозволяє землі довше перебувати розпушеною. Під насипаним шаром соломи або тирси починають активізуватися поверхневі і грунтові бактерії. Вони згубно впливають на портулак. Для певного типу бур`янів підбирають свій тип мульчування. Для знищення портулаку найкраще підходить сіно або солома.

Глибоке перекопування

Глибоке перекопування всього городу — корисні процедури для чистоти городу. Ці процедури радять виконувати ранньої весни і пізньої осені. Перекопування запобігає літньому буйству бур`яну. Це обумовлено тим, що розвіяне насіння потрапляє глибоко під землю. Якщо насіння портулаку знаходяться на 20 см під землею, у нього немає шансу прорости. Відразу після копання не забудьте культивувати грунт.

«Хитрий» спосіб

Деякі городники практикують «хитрий» спосіб боротьби з бур`яном. Навесні, за 2 тижні до посадки рослин, в підготовлені лунки або грядки потрібно налити воду, імітуючи полив після висадки насіння. Через 2—3 дні на цьому місці почнуть сходити паростки портулаку, які потрібно видаляти протягом 2 тижнів до посадки. До цього часу грунт буде практично чистим, тому що все приховане насіння вже з’явиться.

Боротьба за допомогою гербіцидів

На вигляд листочки і стебла здаються блискучими, наполірованими. Таке враження створює захисний восковий шар, яким покрита рослина. Цей шар не пропускає більшість гербіцидів. Саме тому портулак стійкий до впливу хімічних препаратів. Рослина небезпечна після її видалення з грунту. Зібраний в купу бур`ян потрібно обробити гербіцидами  або подібними речовинами. Цими ж препаратами радять обробити грунт після збору бур`яну. Навіть після прополки в грунті «сидять» тисячі насіння, готових проклюнуться після першого дощу або поливу.

                                                                  Підготував Сергій ХОЛОДНИЙ