Відомо, що молодь живе майбутнім: завжди мріє, забігає наперед, будує грандіозні плани та проекти.
Саме в лавах теперішньої молоді перебувають ті, хто завтра стане біля керма держави.
В умовах формування України як суверенної і незалежної правової держави особливо важливе значення набуває виховання у молоді правової культури з рівнем якої безпосередньо пов’язана ефективність докорінних перетворень у нашій країні.
Вже декілька років в нашій Шполянській ЗОШ І-ІІІ ступенів№5 діє клуб правових знань «Феміда». Його діяльність має на меті ознайомлювати слухачів з основами правознавства, виховувати в них почуття відповідальності за свої вчинки, вміння використовувати теоретичні знання права у різноманітних ситуаціях.
На засідання клубу запрошуються працівники правоохоронних органів, юристи, представники влади та громадських організацій, до тематичних засідань готуються слайди, буклети, підбираються відеоматеріали.
6 жовтня відбулося чергове засідання клубу на тему «Особливості адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх» за участю начальника Шполянського бюро правової допомоги Світлани Бабенко. Юрист на прикладах з життя ознайомила учнів з кримінальною відповідальністю, негативними наслідками звичайних пустощів, радила, як сприяти вихованню законослухняності громадян.
Звертаючись до учнів, Світлана Валеріївна зазначила, що останнім часом почастішали випадки дитячої злочинності. Багато причин є для цього в нашому сучасному житті. Але однією з головних є те, що підлітки не знають законів, а іноді і навмисно порушують їх. Такими прикладами є управління транспортними засобами особами, які не мають відповідних водійських посвідчень. Продовжуючи розмову з членами клубу, юрист довела до відома присутніх основні норми чинного кримінального законодавства, розповіла їм про те, чим відрізняється злочин від адміністративного проступку. Надала інформацію про вік, з якого в Україні можливо притягнути за злочин до кримінальної відповідальності.
Окрім цього, ми переглянули два відеофільми, у яких йшлося про те, як неповнолітні поводяться у різних ситуаціях, як вони скоюють злочини, як потім жалкують про свої дії.
На завершення зустрічі Світлана Валеріївна, звертаючись до учнів, попросила не пустувати та ні в якому разі не вживати недозволених прийомів під час ігор, які можуть призвести до тяжких наслідків. Вона акцентувала нашу увагу на тому, що своїми безвідповідальними діями ми можемо завдати шкоди собі та своїм рідним, перекреслити своє майбутнє, та потрапити на «криву» стежину злочинного світу.
На мене, як на підлітка, що хоче своє майбутнє пов’язати з професією юриста, ця зустріч справила сильне враження. І я ні на мить не сумніваюся в правильності свого вибору.
Хочеться, що всі підлітки усвідомили, що лише правові знання стануть ключовим засобом забезпечення успішного життя молоді в правовій державі.
Анастасія НАДЕЛЬНЮК, учениця 10 класу міської ЗОШ №5