«Якщо не ти, то хто?»: учасниці молодіжної ради поділилися своєю мотивацією змінювати Шполу

Уже два роки молодіжна рада Шполянської ОТГ слугує майданчиком для реалізації проєктів свідомої та активної молоді. Спочатку це були лише ідеї, але  з того часу багато задумів вже реалізувалося, а ще більше готуються до реалізації. 

Молодіжна рада справді стала платформою, якої так не вистачало Шполі раніше. Учасниці ради Богдана Цибульська, Владислава Кирпич і Александра Юрчак розповідають, чому прийшли у раду і чому тут залишилися.

Богдана: «Я знала, чому йду в раду – розвиток громади, міста і самої себе. Тепер це стало щирим захопленням. Кожна зустріч - це нові знайомства і люди, приємні у спілкуванні. Я цікавлюся спортом і можу пропонувати ідеї змагань, які громада підтримує».

Влада: «Я завжди любила допомагати людям, тваринам, а рада дає можливість поєднувати це ще й з розвитком міста. Ми можемо впливати на шполян, допомагати їм і просто підіймати настрій».

Саша: «Спочатку мені було просто цікаво спробувати щось нове, і мене затягнуло. Я розумію, що наше місто потребує такої активної молоді, а якщо не ти, то хто?»

Кожна з дівчат має різні інтереси. Богдана пише вірші й захоплюється спортом, Влада цікавиться волонтерством, а Саша – екологією. Однак це не заважає їм об’єднувати зусилля для реалізації спільних проєктів. 

«Найбільше ми пишаємося благодійними акціями, які влаштовували для збору коштів на допомогу онкохворому хлопчику: ми продавали вироби ручної роботи й випічку на день міста», – розповідає Влада.

Молодіжна рада реалізовує свої проєкти за підтримки міської ради. Богдана пояснює принцип роботи: «Наша команда розробляє проєкт і передає на розгляд міської ради, яка має його затвердити». На думку учасниць, такий формат дає їм практичні навички роботи з проєктами.

Дівчата розповідають, що старше покоління їх підтримує, хоча іноді потрібно пояснювати їхні ідеї детальніше.

 «Мене запитували, чому б нам не організувати перероблення сміття у Шполі, –розповідає Саша. – Ми з подругою вивчали це питання, тому знаємо, що це надзвичайно важко, і навіть у Львові з цим великі проблеми. Я намагаюся пояснювати людям всі аспекти, щоб вони відповідально ставилися до сміття».

Богдана, Влада і Саша – представниці покоління Z, і це можна прослідкувати в їхніх поглядах. Саморозвиток для них невіддільний від допомоги іншим, а часу на дозвілля ніколи не вистачає. Смаки дівчат у книгах різняться від «Тріумфальної арки» для Влади до «Квітів для Елджернона» для Богдани, а Саша вмикає серіал «Доля: Сага Вінкс» від «Нетфліксу». 

Різні погляди й допомагають їм створювати цікаві проєкти, адже вони доповнюють одна одну. Атмосфера у колективі молодіжної ради дружня. Можна бути впевненими, що така молодь не підведе наше місто. 

Олександра Лісогор