Юні науковці зі Шполи представили свої проекти

     3 червня у Черкасах відбувся фінал конкурсу «Наукова ліга», оголошений цієї весни за ініціативи та підтримки директора ТОВ «НВФ «Урожай» Васецького Олега, а також Благодійного фонду «Урожай-громаді».

    Свої наукові таланти конкурсній комісії демонстрували команди школярів з  восьми районів Черкаської області Канівського, Корсунь-Шевченківського, Городищенського, Катеринопільського, Тальнівського, Лисянського,  Звенигородського та Шполянського. У відбірковому турі в конкурсі взяли участь майже 250 школярів, яким у доступній цікавій формі було презентовано серію наукових експериментів з фізики, хімії, робототехніки. А 50 школярів за свої старання і знання за фінансової підтримки Олега Васецького невдовзі відвідають столичний музей експериментів «Експериментаніум».

   У цій безкомпромісній боротьбі заслужену перемогу здобула команда восьмикласників  ЗОШ № 5 з м. Шпола за презентацію відеопроекту про сільське господарство.

  - Такий масштабний науковий конкурс для школярів на рівні області дав шанс дітям реалізувати свій хист до науки, а також повірити в те, що справжні знання – це не утопія, а гарний старт для реалізації власних можливостей. В умовах недофінансування освітньої галузі подібні конкурси для сільської молоді допомагають дітям усвідомити цінність знань, отриманих в школі, для їхнього подальшого життя,  - наголосив директор НВФ «Урожай» Олег Васецький.

   Сертифікат на суму 10 тис. гривень  від Олега Васецького капітану команди-переможця вручив голова фракції ВО «Черкащани» у Черкаській міській раді Павло Карась.

   - Уперше в Черкасах було показано науку так, як вона є, адже наука - це насправді цікаво. Учні сільських шкіл проводили наукові експерименти, бачили як діють хімія і фізика в реальності. Упевнений, що ці діти й надалі творитимуть українську і світову науку, - зазначив депутат, вручаючи переможцям нагороду. –І хтозна, можливо, зараз тут, у Долині троянд в Черкасах, знаходиться майбутній нобелівський лауреат.

   У важливості проведення подібного роду конкурсів переконана вчителька ЗОШ № 5 м. Шпола Тетяна Браганець, яка супроводжувала  команду- переможця на фіналі «Наукової ліги».

  - Командний дух багато вартує - діти стали дружніші, допомагали один одному , розподіляли між собою задачі. Я їх ніби з іншого боку побачила, - ділиться враженнями вчителька.

   Самі ж школярі-переможці мріють витратити виграні кошти на подорожі Україною та екскурсії цікавими місцями держави.

  - Коли ми збиралися брати участь у конкурсі, то не сподівались на виграш. Ми вирішили позмагатися, аби випробувати свої сили. Перемога була неочікуваною, але від того не менш радісна, - каже капітан команди, восьмикласник Богдан Древетняк. – А гроші ми плануємо витратити на подорожі, музеї, виставки. Це буде і корисно, і цікаво.