Юрія Бакалова визнано найкращим тренером

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу визнало Юрія Бакалова найкращим тренером 4 туру в Другій лізі.

Тож сьогоднішній лауреат Об’єднання у Другій лізі – головний тренер ФК «ЛНЗ» Юрій Бакалов. Його підопічні завдали поразки вишгородському «Діназу» (2:0 на своєму полі), обігравши одного з безпосередніх конкурентів у боротьбі за підвищення в класі.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Діназ» підходив до непростого виїзду в Черкаси без поразок, після розгромної перемоги над АФСК Київ. Обіграти одного з потенційних конкурентів у боротьбі за медалі та вихід у Першу лігу – було важливим завданням для «ЛНЗ». Хоча раніше, ще на аматорському рівні, «Діназ» двічі програвав цьому супернику, відчувалося – попереду в черкасців одне з найголовніших випробувань у стартових турах.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Втрати були в обох команд. Але, якщо в гостей ми залишаємо за дужками одного центрального півзахисника Бриженка (інші, хто не потрапив у заявку, це клубні ветерани), то «ЛНЗ» поза заявкою залишив захисників Бурліна, Голікова та універсала Кошелюка, який перебуває в лазареті.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з матчем проти «Епіцентру» (перемога 2:1 на виїзді) тренерський штаб провів три рокіровки в стартовому складі. Замість Сафонова з’явився Куксенко (лівий захисник замість третього центрального), Тищенка в середній лінії замінив Пучковський, Норенкова – Замуренко.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«ЛНЗ» – одна з найбільш варіативних у тактичному плані команд Другої ліги. В Дунаївцях вони зіграли в 5-4-1 (в варіації 3-4-2-1 в позиційному наступі), а цього разу – в домашній грі з «Діназом» ‒ без видимих проблем перелаштувалися на 4-1-4-1. При досить суттєвому літньому оновленні, з низкою ніби не награних дебютантів, черкаська команда зберегла керованість і мобільність.

5. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Осічка в стартовому матчі з «Лівим берегом» стоїть окремо, якщо ми говоримо про виступ «ЛНЗ». Після цього підопічні Бакалова в чемпіонаті виграли три матчі поспіль із загальним рахунком 8:1 та встигли провести певну ротацію, освіження, напередодні старту в Кубку України.

Лауреат 4-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:

Юрій Бакалов («ЛНЗ» Черкаси)

Середній бал – 4,8