Політика політикою, а господарські справи вимагають концентрації сил усіх громадян

Порядок денний чергового засідання Громадської ради при Шполянській райдержадміністрації містив низку питань, пов'язаних з господарськими планами на території району та їх реалізацією. У роботі ради взяв участь голова райдержадміністрації Володимир Потапенко, який ознайомив присутніх із основним планом робіт, які проводяться нині у районі. Найперше, це — ремонти доріг у всіх населених пунктах. На ці цілі освоєно вже 7,2 млн. грн. — 86% до плану на поточний рік. За рахунок соціально-партнерських угод відремонтовано доріг на суму 2,3 млн. грн. Зокрема, у Шполі за бюджетні кошти міської ради проведено капітальні ремонти приблизно по 200 м на п’яти вулицях, 1 км — поточного ремонту, за рахунок спонсорських коштів ВО «ЧЕРКАЩАНИ» — від-ремонтовано дорогу по вулиці Лебединській, на ґрунтових дорогах протяжністю 90 км активно проводиться грейдерування та підсипання щебенем, жорствою. В сільських населених пунктах відремонтовано доріг протяжністю 63,4 км. Проблемними залишаються дороги до сіл Соболівка та Капустине, але існують вже домовленості щодо їх ремонту з соціальними партнерами.

— Дороги — це не популізм, а побутова потреба кожного жителя нашого району, бо всі ми хочемо їздити комфортними дорогами, — зауважив Володимир Потапенко. — Тому ці роботи не припиняться із закінченням виборчої кампанії. Я вдячний сьогодні всім, хто, попри політичні погляди, розуміє головне — нам всім жити на цій землі, нам її і берегти. Тому такі керівники підприємств як Сергій Бовсун, Анатолій Ткаченко, Олександр Кисельов, Іван Кравченко, Олександр Ржевський та інші аграрії не на словах, а на ділі довели свій патріотизм, вклавши значні кошти у ремонт доріг важливого значення. Зараз, як ніколи, видно, хто допомагає, а хто хоче відсидітись.

Не обійшлося без обговорення проблем зі смітниками
Голова райдержадміністрації знову відзначив небайдужість активних громадян, які долучилися до ліквідації задавнених сміттєзвалищ навесні, подякував члену ГР, голові громадського формування народної самооборони «Оберіг» Сергію Кепші за сумлінну роботу громадських патрулів: зменшилася суттєво кількість телефонних дзвінків до керівника району щодо безладів в центрі міста, вгамувалися скутеристи, які вночі роз’їжджали по площі. Йшлося також про нагальну потребу встановлення ефективних спостережних відеокамер, котрі могли б попереджувати такі прикрі явища, як крадіжка нових ліхтарів зі скверу. У боротьбі зі стихійними смітниками члени ради бачать декілька методів: оголосити гарячу лінію для отримання повідомлень про будь-які випадки засмічення територій, зафіксовані громадянами, а також варіантом може бути роздільний збір сміття — повинна бути якась мотивація для кожного жителя не викидати сміття навколо, а здавати, отримуючи за це гроші.

Жорстко економимо і продовжуємо оновлювати соцоб’єкти
У питанні підготовки до зими акцентували увагу на об’єктах гуманітарної сфери. Найголовніше завдання, як наголосив пан Потапенко, — розумний перехід на жорстку економію енергоресурсів. І знову ж таки про соціальних партнерів. Саме завдяки їх розумінню і участі у вирішенні гострих проблем, з якими зіштовхнулися соцзаклади, загалом по району вже замінено близько 300 вікон на склопакети і ця цифра щодня міняється до збільшення. І, що важливо, — на сьогодні за використання енергоносіїв немає жодної заборгованості.

Тривають ремонти і в закладах культури дев’яти сіл, а також набуває привабливого вигляду районний будинок культури. Переважно на ці цілі освоюються кошти місцевих рад.
Порушили питання про майбутній фонтан на місці колишнього пам’ятника комуністичному вождю. Ця ідея залишається у переліку перспективних планів — її реалізують приватні підприємці. Але вже, схоже, в наступному році. Тому пам’ятна стела «Героям Небесної сотні», виготовлена активістами Народної ради, поки що знаходитиметься на тому ж місці.

Горіло отруєне насіння у Шполі, а не в столиці
Голова Народної ради Ігор Зачепа порушив ще одне вагоме питання — стан екології. За його повідомленням димовий смог, який нещодавно охопив Шполу, був зовсім не «столичним гостем». Того дня на околичному сміттєзвалищі, що по вулиці Орлова, горіло протруєне насіння соняха, яке хтось викинув і підпалив. Зразок цього матеріалу пан Ігор передав районному керів-никові для використання у організації розслідування факту.

Запаси води виснажилися по всій Україні

Не оминули і проблеми зневоднення ґрунтів на території району. Член ради Олександр Присяжненко припускає, що така ситуація є наслідком викачування джерельної води із ставка для поливу полів ТОВ «Маяк-Агро». Але Володимир Потапенко зауважив, що причина криється зовсім не в цьому. Впродовж червня-вересня гідрометеорологічною мережею фіксується стабільне зниження рівнів ґрунтових вод, виснаження їх запасів, місцями до повного висихання свердловин та колодязів.

Стосовно виборчого процесу, який проходить нині час на території Шполянщини, члени ради застерегли від порушень виборчого законодавства в частині друку бюлетенів, за чим потрібний особливий громадський контроль, аби уникнути ймовірності фальсифікацій.

Наталія СТОРЧАК.