За півроку усі авто на єврономерах мають бути або розмитнені, або вивезені

Президент України Петро Порошенко повідомив, що підписав закони, які дозволять розмитнити в Україні автомобілі на іноземній реєстрації (так звані «євробляхи»), ввезені з порушенням законодавства, але які, водночас, передбачають жорсткі штрафи за їзду на нерозмитненому автомобілі.

«Підписав закони №8487 та №8488, які легалізують ввезені з порушенням митного та податкового законодавства автомобілі з європейськими номерами. Всі кошти від цього, від першої й до останньої гривні, підуть до Пенсійного фонду», – написав він у Twitter увечері в четвер, 22 листопада.

Згадані закони Верховна Рада ухвалила 8 листопада. Вони, зокрема, зменшують акциз на розмитнення легкових автомобілів і посилюють відповідальність за порушення митних правил для осіб, які ввозять в Україну авто в режимі транзиту або тимчасового ввезення. Нові штрафи почнуть діяти після 180 днів з дня набуття законами чинності. Таким чином, за півроку дії закону всі авто на іноземній реєстрації мають бути або розмитнені, або вивезені. Разом з тим, власники таких авто упродовж перших 90 днів дії закону зможуть розмитнити їх зі 50-відсотковою знижкою.

Прийнятим Законом суттєво змінені ставки акцизного податку на ввезеня в Україну легкових автомобілів. Після того, як закон набуде чинності, акцизний податок буде залежати від типу двигуна (бензиновий чи дизельний) та його об’єму в літрах.

Для автомобілів з бензиновими двигунами об’ємом до 3 л ставка акцизу становить 50 євро. Для двигунів об’ємом понад три літри – 100 євро. Дизельні двигуни обкладаються податком у 75 євро, але якщо двигун має об’єм понад 3,5 л, то акциз складе 150 євро.

Окрім того, ця сума множиться на коефіцієнт віку, який дорівнює кількості повних років з дати виробництва ввезеного автомобіля. Якщо ж вік машини перевищує 15 років – коефіцієнт буде все одно 15.

Після прийняття цих законів власники авто на єврономерах вийшли на масові протести по всій Україні. Вони вимагали прибрати з коефіцієнту, за яким розраховується вартість розмитнення, вік автомобіля.

Власники авто блокували шосе до пунктів пропуску через кордон.

Від 26 листопада в Україні сервісні центри МВС почали працювати цілодобово, щоб дозволити власникам авто на європейській реєстрації пройти розмитнення у пільговий період.

Авторинок відкриється для нових брендів?

23 листопада Верховна Рада підтримала законопроект, який звільняє електромобілі від ПДВ й акцизу під час ввезення на територію України до 2022 року.

Понижений акциз відкриє український авторинок для низки нових брендів, які спеціалізуються на електромобілях, написав гендиректор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів Олег Назаренко у Facebook.

«Тепер бар`єри впали і я впевнений, що вже найближчим часом в Україну офіційно імпортуватимуться всі світові бренди електрокарів», — написав він.