За повідомленням прокуратури Шполянського району

Підприємці використовують працю найманих працівників без укладання трудових договорів

Прокуратурою Шполянського району на підставі постанови про проведення перевірки в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів за участю спеціаліста Державної інспекції з питань праці в Черкаській області проведено ряд перевірок додержання вимог трудового законодавства в діяльності приватних підприємців на території Шполянського району. Перевіркою встановлено, що одним із приватних підприємців у період часу з березня 2014 року по вересень 2014 року використано працю найманих працівників без укладання трудових договорів.

Відповідно до інформації Шполянського районного центру зайнятості, наданої на вимогу прокуратури району, встановлено, що приватним підприємцем, відносно якого прокуратурою району здійснювалася перевірка, протягом 2013—2014 років в центрі зайнятості трудових договорів не реєструвалося.

Згідно з довідкою, наданою територіальною державною інспекцією з питань праці у Черкаській області, останній використовує працю найманих працівників при здійсненні підприємницької діяльності без трудових договорів. Виявлені перевіркою порушення вимог чинного законодавства містять ознаки злочину передбаченого ч. 2 ст. 172 КК України — грубе порушення законодавства про працю, вчинене щодо матері, яка має дитину віком до чотирнадцяти років.
За вищевказаним фактом прокуратурою району внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Матеріали цього кримінального правопорушення направлено до СВ Шполянського РВ УМВС України в Черкаській області для проведення досудового розслідування.

За самовільну вирубку дерев у полезахисних лісосмугах доведеться відповідати

Прокуратурою Шполянського району на підставі постанови про проведення перевірки в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів за участю спеціалістів Державної екологічної інспекції у Черкаській області проводяться перевірки додержання вимог Лісового кодексу України, Законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших актів законодавства у екологічній сфері в діяльнос-ті Шполянської районної державної адміністрації, Шполянської районної ради, Шполянського районного комунального спеціалізова-ного лісогосподарського підприємства «Шполарайко-мунлісгосп».

В ході проведення пере-вірки додержання вимог природоохоронного законодавства щодо охорони та використання лісових насаджень із залученням спеціалістів Державної екологічної інспекції у Чер-каській області встановлено, що в адміністративних межах Кавунівської, Водянської та Мар’янівської сільських рад району за відсутності будь-яких дозвільних документів, самовільно проводиться вирубка дерев у полезахисних лісосмугах.

Так, у лісосмузі на території Кавунівської сільської ради всього вирубано 169 дерев, Водянської сільської ради — 45 дерев, Мар’янівської сільської ради — 283 дерева.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №665 від 23 липня 2008 року спеціалістами Державної екологічної інспекції у Черкаській області проводиться розрахунок розміру шкоди, заподіяної внаслідок знесення дерев та встановлюється загальна сума шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу.

Виявлені перевіркою порушення вимог чинного законодавства містять ознаки злочину передбаченого ст. 246 КК України, а саме — незаконна порубка дерев і чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах.

За вищевказаним фактом прокуратурою району внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Матеріали цього кримінального правопорушення направлено до СВ Шполянського РВ УМВС України в Черкаській області для проведення досудового розслідування та встановлення осіб причетних до скоєння цього кримінального правопорушення.