Заклади торгівлі і розваг у Шполі відтепер упорядковані

ІЗ СЕСІЇ МІСЬКОЇ РАДИ

23 серпня відбулася 14 сесія Шполянської міської ради. У ході зібрання депутати внесли зміни до міського бюджету-2016, затвердили проект регуляторного акта «Про затвердження Положення про проведення конкурсу на надання права на облаштування зупинок громадського транспорту з встановленням тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Шпола», затвердили проект рішення «Про впорядкування роботи закладів торгівлі, кафе, барів, закладів ресторанного господарства, сфери розваг розташованих на території м. Шпола» та розглянули ряд земельних питань.

Надали приміщення
для секції з боксу
Під час зібрання народні обранці погодили надати в оренду Матусівській дитячо-юнацькій спортивній школі будівлю котельні, що знаходиться по вулиці Некрасова біля багатоповерхового будинку № 14. Розмір орендної плати складатиме 1 гривню на рік. Тож згодом у приміщенні котельні розпочне працювати спортивна секція з боксу.

Також депутатська більшість затвердила положення про проведення конкурсу на надання права на облаштування зупинок громадського транспорту зі встановленням тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м. Шпола.

Крок до осучаснення
зупинок з інформаційними цікавинками
Як пояснив міський голова Сергій Кравченко, з метою приведення зупинок громадського транспорту до відповідних санітарних норм та покращення якісного обслуговування пасажирів право на облаштування зупинок із встановленням тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності надаватиметься в конкурентний спосіб приватним підприємцям Шполи. Таким чином, відбудеться значне оновлення автобусних зупинок та з’явиться перспектива їх розвитку на майбутнє: оформлення зовнішнього вигляду, можливість встановлення WI-FI зони, додаткових інформаційних стендів тощо.

Нам треба розвивати місто і підприємництво. Тому я вважаю, що таке рішення може стати важливим поштовхом для покращення благоустрою та економіки Шполи, — зауважив депутат міської ради Максим Доценко.

Обмежили графік роботи нічних барів
Окрім того, депутати ретельно розглянули і підтримали проект рішення «Про впорядкування роботи закладів торгівлі, кафе, барів, закладів ресторанного господарства, сфери розваг розташованих на території м. Шпола». Це питання активно обговорювалося, депутати та представники громадськості висловлювали різні думки. Зокрема, йшлося про досвід на рівні країни: подібне рішення Хмельницької міської ради Постановою Верховного суду України від 24 травня 2016 року було визнано протиправним. В багатьох інших містах, в тому числі й в столиці, такі рішення діють. Міський голова Сергій Кравченко, зокрема, поінформував, що працівники виконавчого органу Шполянської міської ради зверталися за роз’ясненнями щодо правомірності прийняття цього рішення до Асоціації міст України, де пояснили, що в кожному випадку при прийнятті рішень насамперед враховується волевиявлення депутатів міської ради.

Зрештою, в результаті довготривалих обговорень, народні обранці вирішили заборонити роботу кафе, барів, закладів ресторанного господарства, сфери розваг у межах часу з 00.00 до 07.00 годин, а також заборонити продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів у стаціонарних об’єктах торгівлі та в тимчасових спорудах, які розташовані на відстані менше, ніж 100 метрів від будівель навчальних, спортивних закладів, закладів охорони здоров’я та місць масового відпочинку людей. Проти цього рішення проголосував лише один депутат міської ради.

Виділили кошти
на першочергові
потреби
Окрім того, в ході зібрання депутатський корпус погодив внести зміни до рішення міської ради №3-15/VІІ від 24 грудня 2015 року «Про міський бюджет на 2016 рік» і виділити:

- 78 тисяч гривень субвенції районному бюджету на харчування учнів 1–4 класів міських шкіл;
- 150 тисяч гривень субвенції Шполянській центральній районній лікарні імені братів М.С. і О.С.Коломійченків на придбання відеоендоскопічної стійки з комплектуванням відеоколоноскопа та відео гастроскопа;
- 22 тисячі гривень субвенції районному бюджету для виплати компенсації за пільгове перевезення окремих категорій громадян;
- 229 тисяч гривень на поточний ремонт доріг;
- 602 тисячі гривень на капітальний ремонт доріг.

Вікторія КАЛИНА.