Застосування пестицидів і агрохімікатів: що потрібно знати бджолярам

У зв’язку з частими випадками загибелі бджіл на Шполянщині через порушення регламентів застосування пестицидів та з метою запобігання таких випадків, слід приділити особливу увагу дотриманню вимог законодавства при обробітках пестицидами, особливо медоносних рослин. Про необхідність дотримання основних вимог при застосуванні пестицидів і агрохімікатів з метою попередження виникнення скарг серед населення щодо неправомірних дій при застосуванні пестицидів, охорони бджіл, забезпечення гарантій дотримання прав та захисту інтересів фізичних і юридичних осіб, які займаються бджільництвом, та запобігання матеріальних збитків власників пасік від штрафних санкцій інформує провідний спеціаліст ГУ Держпродспоживслужби  Андрій Порхун.

Що потрібно знати бджолярам

На сьогодні в районі налічується близько 200 пасік, а зареєстровано лише 60.

 Пасіка, незалежно від форми власності, повинна мати ветеринарно-санітарний паспорт та бути зареєстрована як оператор ринку.

Фізичні та юридичні особи розміщують пасіки на земельних ділянках, які належать їм на правах власності або користування, відповідно до ветеринарно-санітарних правил.

Розміщення пасік на земельних ділянках інших власників або користувачів здійснюється за їхньою згодою.

Розміщення пасік на землях лісового фонду здійснюється безоплатно з урахуванням вимог Лісового кодексу.  

 Перевезення (кочівля) пасік до медоносних угідь здійснюється відповідно до ветеринарно-санітарних правил за погодженням з власниками або користувачами земельних ділянок.

Отримати дозвіл (ветеринарне свідоцтво або довідку) на перевезення бджолосімей, медозбір і запилення сільськогосподарських культур усередині адміністративного району дає головний ветеринарний лікар цього району, а під час перевезення в інші райони – Головне управління Держпродспоживслужби області. Міжобласні перевезення проводяться за погодженням із відповідними Головними управліннями Держпродспоживслужби областей.

 Що робити при підозрі, що бджоли отруїлися

1. Негайно повідомити фахівця ветеринарної медицини, який обслуговує господарство (населений пункт).

2. Письмово звернутися до місцевих органів виконавчої влади для створення комісії.

3. Відібрати зразки для лабораторних досліджень та в той же день направити до акредитованої, уповноваженої лабораторії з вказанням на які пестициди необхідно провести дослідження.

4. Ви можете звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області зі зверненням здійснити перевірку суб’єкта господарювання, який проводив застосування пестицидів і агрохімікатів при цьому вказавши точну юридичну адресу.