ЗЕРНА ДОБРА

Речі не завжди такі, якими здаються

Два подорожніх ангела зупинилися пе­реночувати в будинку заможної сім’ї. Сім’я була негостинною і не захотіла залишити ангелів у вітальні. Замість того вони були укладені в холодному підвалі. Коли вони розстеляли ліжко, старший ангел побачив діру в стіні і заклав її. Коли молодший ан­гел побачив це, то запитав, чому. Старший відповів:
— РЕЧІ НЕ ТАКІ, якими здаються.
Наступної ночі вони прийшли переночу­вати в будинок дуже бідного, але гостин­ного чоловіка і його дружини. Подружжя розділили з ангелами трохи їжі, яка у них була, і сказали, щоб ангели спали в їхніх ліжках, де вони можуть добре виспатися.
Уранці після пробудження ангели поба­чили, що господар і його дружина ридають. Їхня корова, чиє молоко було єдиним дохо­дом сім’ї, лежала мертва в хліві.
Молодший ангел запитав старшого анге­ла:
— Як це могло статися? Перший чоловік мав усе, а ти йому допоміг.
Інша сім’я мала дуже мало, але була го­това поділитися всім, а ти дозволив, щоб у них померла єдина корова. Чому?
«РЕЧІ НЕ ЗАВЖДИ ТАКІ, якими зда­ються», — відповів старший ангел.
Коли ми були в підвалі, я зрозумів, що в дірі у стіні був клад із золотом. Його госпо­дар був грубим і не хотів зробити добро, я заклав стіну, щоб скарб не був знайдений.
Коли наступної ночі ми спали в ліжку го­сподаря, прийшов ангел смерті за його дру­жиною. Я віддав йому корову.
РЕЧІ НЕ ЗАВЖДИ ТАКІ, якими зда­ються. Ми ніколи не знаємо всього. І навіть якщо маєш віру, то треба ще вселити довіру у те, що все, що відбувається, — на твою користь.
А це розумієш з часом. Деякі люди при­ходять в наше життя і швидко йдуть. Деякі стають нашими друзями на хвилинку, або на все життя... Це залишає в наших серцях прекрасні сліди, а ми ніколи не залишимо­ся однаковими, бо наші друзі нас змінюють. Вчора — це історія. Завтра — це таємниця.
Тож РЕЧІ НЕ ЗАВЖДИ ТАКІ, якими зда­ються...