Жителів Черкащини попереджають про небезпечні погодні умови

Завтра, 23 січня, на Черкащині прогнозують небезпечні метеорологічні явища. 

Про це повідомяє пресслужба Черкаського обласного гідрометцентру, пише "Шполяночка+".

У регіоні очікується ожеледиця на дорогах. Рівень небезпечності "жовтий".

Ось кілька порад, як поводитися за кермом, аби уникнути ДТП:

Під час ожеледиці водіям без стажу взагалі краще відмовитися від поїздок на автомобілі, але якщо ви маєте терміново вирушати в дорогу, варто зважити на основні правила, як кермувати під час ожеледиці, та що робити у разі заносів.

Перед дорогою треба перевірити, чи працюють склоочисники, чи світяться всі фари, "стопи", підфарники, "протитуманки". Якщо ваше авто засипало снігом, то обов'язково очистіть його повністю – під час гальмування на лобове скло може з’їхати снігова маса з даху і водій "осліпне". А це збільшує ризик потрапити в ДТП.

При холодній погоді зчеплення шин з дорогою під час ожеледиці знижується в 4-5 разів, що своєю чергою в декілька разів збільшує гальмівний шлях транспортних засобів. Тому уникайте швидкості та різкого гальмування.

Треба бути особливо уважними поблизу пішоходних переходів. Пішоходи, що переходять дорогу, можуть посковзнутися і впасти. Тому намагайтеся не налякати пішохода раптовими звуковими і світловими сигналами. Наближаючись до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ, знижуйте швидкість до мінімуму.

Під час ожеледиці категорично заборонено робити різкі рухи кермом, або застосовувати різке гальмування. Також запам'ятайте – під час складних погодних умов обидві руки водія мають бути на кермі, щоб мати повний контроль над транспортом та при потребі швидко зреагувати.

Ще одним важливий момент під час ожеледиці – це дотримання дистанції.

Коментарі