ЗМАГАЛИСЯ ЗА ЗВАННЯ НАЙОБІЗНАНІШОЇ УКРАЇНОЧКИ

З давніх-давен український народ славився звичаями та традиціями, бо всі свята в Україні багаті на обряди, повір’я, застороги та прикмети. Тож кожна українка знає, як святкується кожне свято: яких пісень потрібно співати, які обряди виконувати. Тому юні українки Нечаєвського НВК напередодні Дня писемності та мови змагалися за звання найобізнанішої українки.

Участь в конкурсі брали 6 учениць: Наталія Мазур, Аліна Тарнавська, Анюта Порохнєвська, Тетяна Ріпка, Олександра Туркот і Анастасія Рибак. Учасницям пропонували виконати багато різних завдань, а кожна з дівчат намагалася виконати їх якнайкраще. Учениці розповідали про національні свята, ділилися рецептами смачних українських страв, відгадували народні пісні, танцювали, презентували себе та своє ім’я. Супроводом до усіх конкурсів були українські народні пісні та відеоматеріали, які створювали атмосферу затишку та благополуччя.

Дівчата змагалися за звання «Міс Елегантність», «Міс Винахідливість», «Міс посмішка», «Міс ніжність», «Міс чарівність», а також «Міс Юна українка». Окрім основного звання учениця 10 класу Порохнєвська Анюта отримала ще й звання «Міс глядацькі симпатії». Переможницею конкурсу стала учениця 8 класу Рибак Анастасія. Але не обійшлося без щирого сміху: імпровізована учасниця у весільній сукні, яку грав учень 11 класу, отримала звання «Міс крихітка».

Закінчилося свято патріотичною піснею, яку учениці виконували у військовій формі. А після того, як мелодія скінчилася, в залі пролунало: «Слава Україні!», на що глядачі ще гучніше вигукнули: «Героям слава!».

Багатий на звичаї наш народ, щедрий, добрий, волелюбний, з посмішкою та терпінням зносить труднощі та долає перешкоди, що й намагалися показати дівчата впродовж свята.

Ірина КАПЕЛЮШНА, вчителька української мови і літератури Нечаєвського НВК.