Зроблене схвалили і висловили свої пропозиції

Минулого тижня у кабінеті міського голови Сергія Кравченка зібрались люди поважного віку, які завжди беруть активну участь у багатьох заходах, що відбуваються у місті, висловлюють свої думки щодо його благоустрою та розвитку.

Цього разу приводом для зустрічі стало свято — День захисту людей похилого віку. Щоправда, люди, які прийшли до міського голови поспілкуватися, воліють, щоб їхній вік радше називали поважним, а не похилим. І, мабуть, мають рацію. Бо всі вони на своїх ділянках роботи, яким присвятили багато років життя, мали і повагу, і заслужений авторитет шполян. Інші — здобули його у громадській роботі, вирішуючи проблеми своїх вулиць чи представляючи багато-квартирні будинки, у яких мешкають.

Темами для теплої розмови за чашкою чаю стали ті, які найбільш хвилювали присутніх. А цікавило їх нововведення щодо пенсійного обслуговування, автобусного перевезення пільговиків, ремонту доріг Шполи та асфальтування пішохідних доріжок у центрі міста, освітлення вулиць, створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Сергій Володимирович поінформував, що коштом міськради вже освітили 32 вулиці та провулки Шполи. Роботи з освітлення решти тривають: розпочали капітальний ремонт освітлення ще на 13 вулицях і провулках. Сільський голова ознайомив і з найближчими планами щодо ремонту доріг: завершити поточний ремонт вулиці Івана Гончара, Героїв Крут і Соборної (при виїзді зі Шполи в напрямку Кіровоградської області). Також повідомив, що Група компаній «ЛНЗ» виділила майже мільйон гривень на ремонт дороги міжобласного сполучення — вулиці Лебединської.

Голова вуличного комітету вул. Вишневої Володимир Король від імені всіх жителів своєї вулиці висловив міському голові вдячність за те, що заасфальтували цю вулицю, яка чекала на свій ремонт багато років. А голова міської ветеранської організації Микола Торба висловив пропозицію жителів вулиці Забережної облагородити джерело, що знаходиться тут і до якого по воду приїжджають і шполяни, і гості міста.

Пенсіонери схвально оцінили вже зроблене у місті щодо освітлення вулиць та їхнього ремонту і запропонували акцентувати роботу на ремонті тротуарів міста, особливо в його центрі.

Торкнувшись теми пільгового перевезення, Сергій Кравченко волів вислухати всі думки і пропозиції щодо варіантів прозорого використання підприємством-перевізником виділених їм на це коштів. Так, на зустрічі було запропоновано ввести в обіг так звані талони, які видаватимуться міською радою в однаковій кількості всім пільговикам. Скориставшись таким проїзним талоном, пільговик віддаватиме його водієві. За кількістю зібраних перевізником талонів, міська рада і компенсуватиме транспортному підприємству кошти, витрачені на проїзд пільгових категорій шполян.

Одним із цікавих питань, що обговорювалося на зустрічі, було і створення в Шполі ОСББ (об’єднань співвласників багатоквартирних будинків). Заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Віталій Плетінь повідомив про те, що спеціалісти міської ради за бажанням жителів кожного окремого будинку можуть взяти участь у зборах, на яких розкажуть про аспекти створення ОСББ, а також дадуть відповіді на запитання шполян.

Свої запитання присутні могли поставити і заступнику начальника управління Пенсійного фонду України в Шполянському районі Галині Маньківській та керівникам міських комунальник підприємств Василю Пластуну та Миколі Нарадьку, які також були присутні під час спілкування.

Сергій Кравченко, уважно вислухавши всі думки присутніх на зустрічі, наголосив, що завжди цінував слушні пропозиції людей поважного віку і пообіцяв врахувати їй у своїй роботі.

Лариса БАЧИНСЬКА.