200-річчя з дня народження Великого Кобзаря гідно вшановано

З метою активізації історико-краєзнавчої пошукової й дослідницької роботи, підтримки юних краєзнавців, музеєзнавців у вивченні та дослідженні творчої спадщини Великого Кобзаря, гідного відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка та на виконання наказу Головного управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, з січня 2013 року до квітня 2014 року проведено районний етап обласної історико-краєзнавчої експедиції учнівської молоді «З Кобзарем у серці». Експедиція проводилась у напрямках:
1. Конкурс дитячих малюнків, присвячений життєвому шляху та творчості Т.Г.Шевченка.
2. Конкурс фотоматеріалів і презентацій «Т.Г.Шевченко і Черкащина».
3. Конкурс літературних віршованих або прозових творів «Кобзар у моєму серці».
4. Огляд-конкурс експозицій му-зеїв та музейних кімнат на краще представлення життєвого та творчого шляху Т.Г.Шевченка.
5. Імпровізований конкурс театралізованих літературних композицій «З Кобзарем у серці».
Активну участь в експедиції брали учні Шполянських загальноосвітніх закладів №№1, 2, 3, 5, Сигнаївсько-го, Лебединських №№1, 2, Нечаєвського, Станіславчицького НВК, Лип’янської ЗОШ (директори Ф.Ф. Костюкович, І.Г.Каракаш, В.К.Рукавець, С.В.Сотник, Л.П.Свердел, В.О.Поліщук, Л.І.Осаула, О.П.Приємська, Л.І.Бобошко та М.С.Гнатик). Матеріали переможців районного етапу експедиції надсилались на розгляд обласного журі, відповідно до термінів, зазначених у положенні про обласну історико-краєзнавчу експедицію. На підставі висновків суддівської колегії експедиції участь шполянських школярів визнана високорезультативною. В усіх номінаціях експедиції шполяни — в числі переможців.

Тож вітаємо учениць Лебединського НВК №2 Світлану Таранець та Ксенію Криворучко (в конкурсі дитячих малюнків відзначені роботи «Катерина» та «І досі сниться»), ученицю Шполянського НВК №3 Анжеліку Калюжну (конкурс фотоматеріалів — робота «На Тарасовій горі»), Дар’ю Євсікову, уже випускницю Васильківського НВК (конкурс слайд-шоу і презентацій «Т.Г.Шевченко і Черкащина» — робота «Подорож Шевченковим краєм»), учня Лебединського НВК №2 Владислава Темненка (конкурс літературних віршованих творів «Кобзар у моєму серці» — робота «Мрії Тараса»), актив та директора шкільного музею Івана Гончара Лип’янської ЗОШ Ольгу Творогову (огляд-конкурс експозицій музеїв та музейних кімнат на краще представлення життєвого та творчого шляху Т.Г.Шевченка — робота «Шевченкіана Івана Гончара».

Також слід відзначити творчий колектив Шполянської загальноосвітньої школи №1 в складі: Елла Мошенська Катерина Кошова, Юлія Кажукало, Ірина Карпань, Оксана Колісник, Лада Кисличенко, Яна Гончаренко, Марина Білан, Єлизавета Кулинич, Валерія Кошова, Олена Шестопал, Наталія Дериш, Яна Пукаленко, Юлія Довгань, Яна Журик, Віктор Поліщук, Світлана Васильченко, Юлія Приходько (імпровізований конкурс театралізованих літературних композицій «З Кобзарем у серці»).

Щира подяка і побажання подальших успіхів у вихованні підростаючого покоління, керівникам навчальних закладів, безпосереднім організаторам та керівникам творчими колективами, роботою окремих учасників, за результативну участь в експедиції та гідне відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Зоя ЛОЖКОВА,
методист районного методичного кабінету відділу освіти райдержадміністрації