21 ВЕРЕСНЯ — РІЗДВО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

Різдво Пресвятої Богородиці або Друга Пречиста — релігійне свято християнської церкви на честь Богородиці Діви Марії, матері Ісуса Христа. Святкується щороку православними 21 вересня, католиками — 8 вересня.
У цей день підкреслюється, що Божа Мати є великою праведницею, помічницею і заступницею людей, покровителькою сільського господарства, яка народженням Христа зробила перший крок до вічного спасіння усіх людей.
Відомості про народження Діви Марії не згадуються у Новому заповіті, а передані лише у апокрифічній літературі. Згідно з апокрифічним Протоєвангелієм Якова батьками Марії були Святий Йоаким і Свята Анна. Місцем народження Богородиці вважають Єрусалим. Пошана до Богородиці розвивається в християнстві поволі. Спершу шанування Божої Матері поширюється на Близькому Сході, в Палестині, в Єгипті, звідти переходить до Італії та інших країн. Перші іконографічні зображення зустрічаються в катакомбах Риму. Спочатку постать Божої Матері повна простоти, що межує з примітивністю. Згодом вона набирає величі та пишноти: з'являється перед вірними, як Цариця Неба в багатому вбранні та в супроводі янголів.
З точки зору віровчення Церкви, народження Пресвятої Богородиці не було подією випадковою і звичною. Адже Божій Матері була відведена важлива роль у втіленні Божественного плану порятунку людства.
21 вересня відзначається храмове свято у Шполі. Святкова літургія відбудеться цього дня о 9-ій год. у храмі Різдва Пресвятої Богородиці.