Розпочато ремонт Маслівського ФАПу

Всі заклади охорони здоров'я, незалежно від форми власності, підлягають акредитації — перша проводиться через два роки після початку здійснення діяльності, наступні — кожні три роки. Тож нинішнього року належить пройти екзамен на здобуття акредитаційного сертифікату всім закладам мережі створеної два роки тому первинної ланки надання медичних послуг — комунального підприємства «Шполянський центр надання первинної медико-санітарної допомоги». Чи успішно пройдуть перевірку сільські заклади охорони здоров'я Шполянщини? Принаймні до цього вони ретельно готуються. До прикладу, у маленькому Масловому, де проживає 220 осіб, розгорнули нині роботи з косметичного ремонту приміщення фельдшерсько-акушерського пункту. За словами сільського голови Марії Олехнович, матеріали для ремонту надали соціальні партнери — СТОВ «ЛНЗ-Агро». Перед керівництвом цього під-приємства, яке орендує землі у Масловому, озвучили потребу в проведенні робіт, щоб створити для жителів села належні умови у ФАПі та успішно акредитуватися в нинішньому році.

— Останній раз ми проводили у нашому ФАПі ремонт 8 років тому, тож вирішили покращити його стан і в цьому завдячуємо нашим відпо-відальним соціальним партнерам, які розуміють важливість належного функціонування в селі закладу охорони здо-ров’я,— зазначає сільський голова Марія Олехнович. — Окрім косметичного ремонту чотирьох кімнат ФАПу днями ще встановимо шість пластикових вікон, вже закуплено нові меблі: кушетку, шафу, дві тумбочки, — все це оплатили наші соціальні партнери. Також міркуємо, як провести воду. Без цього не пройдемо акредитацію.

Загалом у Шполянському районі з 24 ФАПів вода підведена лише у 9-ти. Про це повідомила на останній планувальній нараді у Шполянській райдержадміністрації головний лікар ЦПМСД Наталія Качан. Тож завдання забезпечити цю важливу необхідність постала перед більшістю закладів охорони Шполянщини. У Масловому, зокрема, всі надії покладають на небайдужих орендарів земель.

Наталія СТОРЧАК

ДО РЕЧІ

У Черкаській області з 2014 року діють 13 центрів первинної медико-санітарної допомоги. В них нараховується 120 амбулаторій (107 відокремлених, 13 базових) та 345 фельдшерсько-акушерських і фельдшерських пунктів. Згідно з дорученням голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка процес створення центрів ПМСД в районах області мають завершити якомога швидше.

На Черкащині працює близько 400 сімейних лікарів

Розвиток мережі закладів загальної практики-сімейної медицини (ЗПСМ) розпочали в області ще з 2002 року. На початок цього року кількість існуючих підрозділів загальної практики-сімейної медицини сягала 175. Вони функціонують у 28 закладах, а саме: 13 центрах ПМСД, 8 ЦРЛ, 6 міських поліклініках та 1 міській лікарні. У них організовано 474 дільниці сімейного лікаря, зокрема 207 — у сільській місцевості.

— В області працює 383 лікаря та 646 медичних сестер загальної практики-сімейної медицини, — повідомляє заступник директора Департаменту охорони здоров'я Черкаської ОДА Олег Найдан. — Кількість штатних посад лікарів ЗПСМ минулого року збільшилась на 38 і становить понад 560, у сільській місцевості — на 18 і їх відповідно — більше 260.