28 липня у Шполі побував відомий веломандрівник із Грузії Нодар Берідзе

Спочатку зустріч грузинського лідера велотуру «Всі за мир» планувалася на площі Героїв Майдану у Шполі напередодні — 27 липня. Нодар Берідзе мав приїхати зі сторони Звенигородки і залишитися у нашому місті на ночівлю. Але, як трапляється у далекій дорозі, у зв’язку із непередбачуваною несправністю його велотранспорту, довелося відкласти урочистість на наступний день.

Вранці наш шанований гість зустрівся зі шполянами у читальному залі центральної районної бібліотеки. Його гостинно зустріли хлібом-сіллю заступник голови Шполянської райдержадміністрації Ольга Шпиця та завідувач сектора у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації Олександр Бурлака.

Як розповів присутнім на зустрічі пан Берідзе, головною метою велотуру є об’єднання всієї спільноти навколо великої загальнолюдської цінності — відстояти мир і сказати війні: «Ні!». Оскільки в його діяльності чільне місце займає волонтерство в рамках співпраці з телепередачею «Жди меня», то це допомагає йому налагоджувати зв’язки з людьми в містах нашої країни. І, безперечно, не останню роль у велоакції займає пропаганда здорового способу життя.

Берідзе пропонує ввести у країні «п’ятихвилинку» миру, яка нагадуватиме людям про його цінність навіть після війни.

«Потрібно зупинити зараз стрільбу, а тоді вже з`ясовувати хто правий, а хто винний», — переконаний лідер велотуру. А в його особі відразу було сприйнято всю Грузію, яка щиро хоче миру для України.

Це вже п’ятий велотур Нодара Берідзе, який він розпочав 26 червня і який триватиме два місяці. Грузин проїде відстань у 5000 км та 45 міст України.

Наступний велотур, який теж нестиме місію про необхідність миру, стартує на День Незалежності України у Києві. Разом з Берідзе поїде велосипедна сотня, яку зараз формують — на закінчення першого туру українські велосипедисти приєднаються до грузина. Це буде по 2 спортсмени з кожного міста, і разом вони стартують за маршрутом Київ—Мінськ—Москва—Київ, щоб розповісти людям про необхідність миру в Україні.

Цю акцію грузинський велосипедист проводить, продовжуючи традиції свого наставника, 14-разового рекордсмена Книги рекордів Гіннеса, заслуженого діяча спорту, посла захисту природи ООН, інженера-кібернетика, лауреата державної премії Грузії Джумбера Лежави, який виступив ініціатором і засновником цього велотуру. З великим захопленням він розповів про цю незвичайну людину, яка, на жаль, вже покинула цей світ.

ДОВІДКОВО:

У 1987 році Джумбер Лежава, після перенесеної важкої операції, розробив власну систему вправ, за допомогою якої зміг повністю відновитися. У 1990—1992 роках встановив декілька світових рекордів з віджиманнями від підлоги і потрапив до Книги рекордів Гіннеса. Пізніше рекорди кілька разів були ним поліпшені (востаннє у 2001 році). У період з 13 серпня 1993 року по 3 листопада 2003 року здійснив кругосвітню подорож на велосипеді. Протягом 3333 днів Джумбер Лежава відвідав 234 держави і залежні території розташовані в Азії, Австралії, Океанії, Північній і Південній Америці, Європі та Африці, двічі побував в Антарктиді, подолав 264 тис. км, змінивши за ті роки дев’ять велосипедів. Під час подорожі Джумбер Лежава зняв більше 50000 фотографій, близько 200 годин відеоматеріалу, написав 7000-сторінковий щоденник про свої пригоди. Є кавалером низки державних нагород (у тому числі — ордена Вахтанга Горгасала I ступеня і Державної премії Грузії). Має статус «Мандрівника-дипломата», наданий йому Міністерством закордонних справ Грузії (1993 рік), а також нагороджений дипломом ЮНЕСКО «Спортсмен світу» (1999 рік). У 2002 році він був названий в Грузії «Людиною року», нагороджений державними нагородами. В останні роки Джумбер Давидович також активно займався педагогічною та громадською діяльністю. Помер 25 липня 2014 року від інсульту.

Наталія СТОРЧАК (фото автора).